Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Outsourcing utrzymania ruchu

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Kadra zarządzająca staje codziennie przed wyzwaniami, które rodzą się w trakcie realizacji strategii skutecznego utrzymania ruchu urządzeń produkcyjnych i pomocniczych. Wymóg utrzymania urządzeń w gotowości staje się dla firm bardziej krytyczny niż wdrażanie zaawansowanych praktyk produkcyjnych typu „lean” czy „quick response”. Dotychczasowe motto szefów operacyjnych i kierowników działów utrzymania ruchu: „jedyną drogą, by sprawy szły dobrze, to robić je samemu” przechodzi do historii.

Wyzwania

Wyzwania, przed którymi stają kadry polskiego utrzymania ruchu w gospodarce rynkowej, są dziś podobne do tych, które występują w wysoko rozwiniętych gospodarkach Europy i USA. Umiejętność reagowania kierownictw zakładów przemysłowych na te wyzwania zadecyduje o zdolności firm do produkowania wyrobów o najwyższej jakości, przy najniższych kosztach i dostarczeniu ich klientom na czas. Do głównych wyzwań należą:

  • Personel. Pula dostępnych dla utrzymania ruchu inżynierów, techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych jest bardzo ograniczona. Istniejąca dotąd wykwalifikowana siła robocza starzeje się i jest bliska przejścia na emeryturę. System szkolnictwa nie zapewnia dopływu wykwalifikowanych techników, a studia inżynierskie nie są uznawane przez młodzież za przyszłościowe, za to oceniane jako trudne. Coraz trudniej o zatrudnienie młodego, polskiego inżyniera. Znalezienie, wyszkolenie i utrzymanie w firmie personelu utrzymania ruchu jest jednym z najbardziej wymagających problemów, przed którymi stają kierownicy dziaałów utrzymania ruchu.

Autor: Marek Madej


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce