Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Oleje i ciecze hydrauliczne

-- niedziela, 14 listopad 2010Janusz Toman dodaje, że prawdopodobnie większość czytających ten tekst zada pytanie: a gdzie są okresowe wymiany olejów? Odpowiedź jest bardzo prosta: skutecznie prowadzona gospodarka olejowa skutkuje brakiem potrzeby cyklicznego wymieniania olejów. Przecież są utrzymywane w stanie pierwotnym właściwości fizykochemiczne.

Ww. zakres i sposób świadczenia usług w obrębie gospodarki olejowej prowadzone są w czołowych przedsiębiorstwach najwyżej rozwiniętych gospodarek świata. Od kilku lat wdrażany jest z powodzeniem w Czechach i Słowacji. Czy tylko my ciągle musimy być mądrzy po awarii?

Redakcja Inżynierii i Utrzymania Ruchu zapytała także respondentów o to, czy dostawca olejów i cieczy hydraulicznych jest również dostawcą filtrów. Ponad połowa ankietowanych odpowiedziała, że dostawca nie ma ich w swojej ofercie. Około 20% ankietowanych korzysta z oferty innej firmy pomimo tego, że ich dostawca olejów ma w ofercie filtry. Ponad 1% ankietowanych podaje, że nie wie, czy ich dostawca olejów ma w ofercie filtry.

Co nowego w cieczach hydraulicznych
Warto przybliżyć kilka nowatorskich technologii, uwzględnionych w dostępnych na rynku cieczach hydraulicznych.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce