Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Oleje i ciecze hydrauliczne

-- niedziela, 14 listopad 2010

Według ankietowanych firmy Kernite, Orlen oraz Agip są również dostawcami olejów technologicznych. Oprócz tego produkty w tym zakresie dostarcza Texaco oraz poddostawcy firmy Esso. Redakcja zapytała także o dostawców olejów do obróbki skrawaniem. Wymieniano, oprócz podanych już wyżej, firmę Quaker State oraz Modex – Oil. Oleje do obróbki plastycznej dostarczają firmy Total, Ambersil i Kübler. Według czytelników Inżynierii i Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych dostawcami cieczy hydraulicznych są firmy: Orlen, Atlant, Kernite, Exxon Mobil, Modex oraz Agip i Texaco.

Interesujący jest fakt, że w przy wyborze olejów i cieczy hydraulicznych ankietowani kierują się przede wszystkim marką. Kryterium to wymieniane jest przez ponad 86% ankietowanych. Na drugim miejscu plasuje się cena (73%). Trzecie miejsce zajmują referencje dostawcy, zaś czwarte to termin dostawy.

Jakie ciecze hydrauliczne
Zapytano ankietowanych, jakich używają cieczy hydraulicznych. Największym zastosowaniem cieszą się rafinowane oleje mineralne, potem oleje syntetyczne na bazie PAO. W następnej kolejności ankietowani wymieniali trudnopalne ciecze hydrauliczne oraz oleje syntetyczne na bazie poliglikolowej. Według ankietowanych oleje roślinne są najrzadziej używane.W zakresie olejów technologicznych ankietowani najczęściej wymieniali oleje do różnych zastosowań. Ponad 30% czytelników odpowiedziało, że używa olejów emulgujących do obróbki skrawaniem. Nieco rzadziej używane są oleje konserwacyjne oraz te przeznaczone do obróbki plastycznej. Około 2% ankietowanych używa olejów nieemulgujących do obróbki skrawaniem.

Firmy chwalą dostawców
Należy podkreślić, że na pytanie: co możesz powiedzieć o swoim dostawcy oleju i cieczy hydraulicznych, czytelnicy w większości przypadków udzielili pochlebnych odpowiedzi. Szybkie terminy dostaw, pełna oferta asortymentów, dobra cena to opinie, jakie wyrazili czytelnicy na temat dostawców. Podkreśla się także rzetelność firmy oraz elastyczność i szybkie reagowanie na potrzeby klientów. Jeden z ankietowanych odpowiedział, że obecnie we wszystkich urządzeniach bazuje na olejach i cieczach hydraulicznych jednego dostawcy. „Rzetelna i renomowana firma” – pisze ankietowany o swoim dostawcy oleju. Negatywne opinie występowały bardzo rzadko. Zwrócono tylko uwagę na brak informacji o zastosowaniach produktów.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce