Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Multimetry i mierniki cęgowe

-- wtorek, 14 czerwiec 2011

Miał wytrzymać dwa razy więcej

Użytkownicy twierdzą, że multimetry i mierniki cęgowe rzadko ulegają awariom. Stąd też ponad połowa respondentów bezawaryjność ocenia na 5. Co prawda zdarzają się usterki, są one jednak spowodowane niewłaściwym użytkowaniem przyrządów. Ewentualne uszkodzenia często powstają w efekcie działania zewnętrznych czynników o charakterze mechanicznym.

Zwraca się uwagę, że istotną rolę odgrywa okresowy przegląd i konserwacja przyrządów, przeprowadzane w autoryzowanym punkcie serwisowym. Czytelnicy sugerują, że producenci powinni poprawić w multimetrach połączenia z przewodami pomiarowymi. Zdarza się bowiem, że po pewnym okresie użytkowania stają się one luźne, co powoduje znaczne utrudnienia podczas pomiarów. Jeden z czytelników podał, że doszło do uszkodzenia multimetru przy pomiarze napięcia 230 VAC w efekcie nieprzełożenia sondy we właściwe gniazdo, pomimo zapewnienia producenta, że przyrząd jest w stanie wytrzymać dwukrotną wartość napięcia.

Co nowego w multimetrach

Podczas ankiety zapytano producentów i dostawców multimetrów o nowatorskie rozwiązania, które uwzględnia się w dostępnych na rynku multimetrach. Według firmy Atel praktycznie każdy nowy miernik, wprowadzony do oferty w ostatnich miesiącach, umożliwia pomiar prawdziwej wartości skutecznej (True-RMS) prądu i napięcia przemiennego. Coraz częściej urządzenia umożliwiają komunikację z komputerem PC. Do zestawu dołączane jest oprogramowanie do rejestrowania i analizowania danych. Przykładem może tu być multimetr firmy V&A model VA42RP. W mierniku tym uwzględniono również podwójny wyświetlacz, który jest bardzo przydatny, chociażby przy raportowaniu zmierzonych wielkości.

Firma Eltron jako nowatorskie rozwiązanie wymienia multimetr Fluke 233 z bezprzewodowym wyświetlaczem. Zastosowanie transmisji bezprzewodowej niskiej mocy sprawia, że wyświetlacz można oddalić na odległość do 10 metrów od punktu pomiarowego. Istotne jest, że pomiar nie jest zakłócany. Grzegorz Mikołajczyk z firmy Eltron dodaje, że dostępne na rynku multimetry i mierniki cęgowe będą się rozwijały w kierunku funkcji mających na celu ułatwianie prowadzenia pomiarów i zwiększania elastyczności zastosowań.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce