Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Łożyska specjalne

-- niedziela, 12 grudzień 2010

Nieco inaczej wyglądają tendencje w zakresie sprzedaży firmy Probearings. Przedsiębiorstwo to zarejestrowało bowiem w ciągu 12 ostatnich miesięcy wzrost sprzedaży łożysk specjalnych w branży ciężkiej metalowej, a także w przemyśle maszynowym, chemicznym i wydobywczym. Spadek sprzedaży firma ta odnotowała natomiast w przemyśle drzewnym i petrochemicznym. Należy podkreślić, że firma Probearings jest dostawcą łożysk między innymi produkowanych przez SKF.

„Brakuje serwisu łożysk – wszystko musimy robić sami”

Ankietowani są zgodni co do tego, że stosowane łożyska spełniają oczekiwania pod względem wymagań specjalnych. W efekcie czego ponad 93% czytelników, nabywając łożyska specjalne, skorzysta z oferty tego samego producenta. Z przeprowadzonego badania wynika także, że dostawcy są dobrze zaopatrzeni w łożyska specjalne. Ponad 93% ankietowanych podaje bowiem, że wybrane łożysko specjalne było w ofercie dostawcy. Podczas ankiety zapytano: czy dostawca łożysk specjalnych świadczy również usługi w zakresie serwisu łożysk. Ponad 66% ankietowanych podaje, że przeprowadza tego typu prace własnymi siłami. Prawie 34% czytelników twierdzi, że ich dostawca nie ma w swojej ofercie usług związanych z serwisowaniem łożysk. Około 1% ankietowanych podaje, że co prawda ich dostawca świadczy usługi w zakresie serwisowania łożysk, to jednak korzysta z oferty innej firmy.
Pytając ankietowanych o to, co mogą powiedzieć o swoim dostawcy łożysk specjalnych oraz czego brakuje w ich ofercie, uzyskano różne odpowiedzi. Pisano, że dostarczane wyroby są bardzo dobrej jakości oraz że współpraca układa się pozytywnie. Zwracano jednak uwagę nie tylko na wspomniany już brak serwisu, ale również na długi czas oczekiwania na zamówiony towar. „Brakuje serwisu łożysk – wszystko musimy robić sami” – pisze jeden z czytelników.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce