Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Łożyska

-- czwartek, 19 marzec 2009

Dla zakładów produkujących w Polsce łożyska pytaniem jest, jak duży będzie eksport przy dobrych relacjach cenowych. Na naszym rynku główni gracze to obecnie: SKF, INA/FAG, NSK, Timken, FŁT. Możliwe jest, że zatrzyma się trend likwidacji mniejszych firm dystrybucyjnych. Ich zaletą jest szybkie reagowanie na potrzeby rynku, niskie koszty działania i bezpośredni kontakt z klientem – pomoc w doborze itp. Jednak kompleksowość ofert nadal jest silną stroną dużych dystrybutorów. Obecna sytuacja to silny bodziec do unowocześnienia zarządzania w samych firmach dystrybucyjnych i rozwijania oferty na wszystko, co wiąże się z  przenoszeniem napędu oraz kontrolą sił tarcia.

Szeroka oferta jest atutem dostawców. W ofercie Timken Polska jest cała gama łożysk: stożkowe, baryłkowe, igiełkowe, kulkowe, walcowe, ślizgowe przegubowe, wzdłużne. Oprócz nich także produkty z nimi związane: nagrzewnice indukcyjne, ściągacze hydrauliczne, nabijaki, przyrządy do diagnostyki (Tester Stanu Łożysk) i monitoringu (Status Check), smarownice automatyczne oraz szeroka gama smarów łożyskowych. Na dziś firma szczególnie poleca łożyska baryłkowe z serii W800 o specjalnych predyspozycjach do pracy w zastosowaniach wibracyjnych, diagnostykę z bezprzewodowym systemem monitoringu maszyn i urządzeń Status Check oraz narzędziami do obsługi łożysk. W opinii firmy dysponuje ona najszerszą na rynku ofertą nagrzewnic indukcyjnych wraz z hydraulicznymi i mechanicznymi ściągaczami.

Jak mówi Tomasz Foltman z firmy FIN, reprezentującej w swojej ofercie najważniejszych producentów światowych, m.in. SKF, INA-FAG, NSK, Timken (ok. 70% światowej produkcji wysokiej jakości łożysk), poza parametrami technicznymi najważniejsze jest wsparcie producenta w postaci: dostarczenia dokładnej informacji technicznej dotyczącej doboru, zabudowy, i eksploatacji łożyska, jak również pomoc w analizie przyczyn awarii lub przedwczesnego zużycia łożysk i eliminacja tych zjawisk. Użytkownik łożysk rzadko ma kontakt bezpośrednio z producentem, dlatego według Foltmana należy preferować te marki i producentów, którzy mają dużą i dobrze zorganizowaną sieć dystrybutorów. Najlepiej polegać na zaufanym i fachowym dystrybutorze, który oprócz dostarczenia łożysk jest wstanie wesprzeć swojego klienta wiedzą i doświadczeniem, twierdzi Foltman.

Użytkownicy

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce