Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Liczą się nie tylko parametry techniczne

-- czwartek, 19 listopad 2015

Andrzej Moczulski, inżynier aplikacyjny w firmie Elhurt

Przy wyborze komputera IPC przede wszystkim ważne jest zwrócenie uwagi na zgodność parametrów technicznych z wymaganiami. Wszystkie te właściwości muszą być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Szczególnie ważne dla klienta jest zapotrzebowanie na moc komputera oraz na energię, stąd wybierane są rozwiązania low-power. Oczywiście stosunek jakości do ceny jest również bardzo istotny i tematu ceny nie da się uniknąć. Do tego dochodzi coraz większa kompaktowość komputerów – wprowadzane są coraz to nowsze, mniejsze płyty z oszczędniejszymi CPU. Klienci powinni zwracać uwagę (równolegle do parametrów technicznych) na renomę producenta na świecie i nie kierować się wyłącznie argumentem ceny.

Czynniki sprzyjające rozwojowi rynku komputerów w Polsce to przede wszystkim rosnąca liczba producentów urządzeń, w których komputer jest „mózgiem” urządzenia. Duże znaczenie ma tutaj dostępność środków unijnych przeznaczanych na modernizację zakładów, wprowadzanie nowych, oszczędniejszych, a dzięki temu wydajniejszych urządzeń oraz na prowadzenie kosztownych prac badawczych.

Obserwujemy również duże zainteresowanie branży transportowej, producentów pociągów, autobusów, samochodów, systemami komputerowymi służącymi nie tylko do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu czy spełniającymi funkcje kontrolne, ale również systemami informacji pasażerskiej.


Podobne artykuły

Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce