Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Korzyści płynące z integracji

-- wtorek, 20 marzec 2018

Roland Kulanek, Account Manager CSM w firmie Rockwell Automation:

Wśród dostępnych na rynku systemów do zarządzania produkcją jest wiele aplikacji różniących się możliwościami oraz przeznaczeniem. Producenci oprogramowania starają się odpowiadać na wymagania użytkowników przez ciągłe rozwijanie i implementację wdrożonych rozwiązań. Jedną z najważniejszych funkcji jest pełna integracja z istniejącym oprogramowaniem biznesowym, a także ze środowiskiem produkcyjnym.

Integracja z oprogramowaniem biznesowym umożliwia świadome podejmowanie decyzji i raportowanie na poziomie zarządczym i finansowym, reagowanie na zmiany toczące się wokół przedsiębiorstwa. Natomiast integracja ze środowiskiem produkcyjnym pozwala na pozyskiwanie danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym, wprowadzanie korekt planów produkcyjnych, a także daleko idącą predykcję dotyczącą czynności serwisowych urządzeń oraz maszyn na hali produkcyjnej. 

Ponadto, z punktu widzenia przyszłego użytkownika, a także wdrożenia rozwiązań umożliwiających zarządzanie produkcją (np. oprogramowanie typu MES), najważniejsze są poszczególne funkcje integracji ze środowiskiem przedsiębiorstwa w odniesieniu do specyfiki i organizacji produkcji. 

Należy mieć pełną świadomość, że nie ma jednego gotowego rozwiązania, możliwego do implementacji w zakładzie automotive produkującym samochody/części do samochodów, a także w branży zupełnie odmiennej, jak FMCG czy Life Science.


Podobne artykuły

Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce