Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Innowacyjny Motion Control poprawia kondycję

-- środa, 01 marzec 2006

Tam, gdzie potrzebne są dynamiczne i szybkie sterowniki do synchronizacji kilku osi i procesów ruchowych, znakomicie nadają się obecnie rozwiązania Motion Control. Doskonałym przykładem mogą być systemy SVZ, pakujące tabliczki czekolady w firmie Hosta Schokolade z Badenii-Wirtembergii. Sprzęt i oprogramowanie sterujące i napędzające tworzą tu mechatroniczny projekt automatyzacji, który dzięki swej modułowej strukturze i elastyczności daje się indywidualnie dopasować do wymagań procesowych.

Przemyślane procesy

Nowoczesne przedsiębiorstwo SVZ z Crailsheim, producent specjalnych maszyn, dysponuje już obszernym know-how w sektorze pakowarek. Specjalnością SVZ jest realizacja zadań, niewykonalnych przy użyciu maszyn powszechnie dostępnych na rynku, a także przebudowa i dopasowywanie maszyn istniejących do nowego formatu oraz opracowywanie i budowa specjalnej linii, przeznaczonej dla konkretnego produktu.

Fot. 1. MOVI-PLC jako sterownik modułowy w połączeniu napędu i automatyzacji.

Dla firmy Hosta i produktu „Czekolada Romy” SVZ stworzyło linię (rys. 2), zdolną opakować około 50 kg tabliczek czekolady w ciągu jednej minuty (jedna tabliczka waży 200 g). Tabliczki są przesyłane z magazynu chłodni do linii pakującej. Tu przechodzą najpierw przez horyzontalną pakowarkę torebkową, która rozdziela poszczególne tabliczki i pakuje w nadrukowaną folię.

Potem za pośrednictwem przenośnika taśmowego napędzanego motoreduktorami Spiroplan trafiają do strefy pakowania końcowego. Tutaj za pomocą układarki tabliczki układane są w stosy i pakowane w kartony. Wcześniej specjalny czujnik liczy pakowane tabliczki. Na jeden stos składa się 18 tabliczek. Dwa serwomotory CFM71S zapewniają zsynchronizowany i równomierny ruch układarki oraz przekazywanie tabliczek do jednostki pakującej w kartony. Każdy serwomotor przechodzi po kolei te same etapy procesu.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce