Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Firma RS Components rozszerza własną markę produktów do kontroli wycieków zwiększających bezpieczeństwo na stanowisku pracy

-- poniedziałek, 16 listopad 2015

Firma RS Components, marka handlowa Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej oferty z wysokiej jakości serii produktów RS przeznaczonych do usuwania wycieków, zapewniających bezpieczeństwo w miejscu pracy, zgodność z lokalnymi przepisami oraz umożliwiających zapobieganie wypadkom i uszkodzeniom.

Przeznaczone w szczególności do zastosowań w garażach samochodowych, warsztatach oraz placówkach produkcyjnych np. w branży spożywczej, rozszerzona oferta firmy RS obejmuje zestawy do zbierania wycieków, pochłaniacze cieczy o dużej wydajności oraz urządzenia sterujące podzielone na trzy główne grupy: przeznaczone tylko do olejów, uniwersalne/konserwacyjne oraz do substancji chemicznych.

Pochłaniacze olejów spełniają wymagania osób pracujących w warsztatach oraz na zewnątrz, ponieważ pochłaniają tylko oleje i inne substancje na bazie węglowodorów, takie jak benzyna, olej napędowy, nafta, smary i oleje silnikowe, ale nie pochłaniają wody ani produktów wodnych. Najbardziej wszechstronny typ pochłaniacza — uniwersalny lub konserwacyjny — umożliwia zbieranie większości wycieków, w szczególności składających się z wielu różnych cieczy. Pochłania on wszystkie nieagresywne ciecze ogólnego stosowania, takie jak produkty wodne, płyny do cięcia lub płyny smarujące, ciecze chłodzące, rozpuszczalniki, oleje i smary, a także łagodne substancje chemiczne. Pochłaniacze substancji chemicznych umożliwiają usuwanie wszystkich cieczy, w tym łagodnych i agresywnych substancji chemicznych, takich jak kwasy, nafta i detergenty, rozpuszczalniki, oleje i paliwa  oraz smary i płyny smarujące.

Nowe zestawy do zbierania wycieków firmy RS zawierają różnej pojemności kieszenie i maty na pochłaniacz i są przeznaczone do szybkiego i skutecznego usuwania oleju, wody, oraz substancji chemicznych. Produkty dostępne są w różnych wielkościach i formatach — nawet 80 l —  przeznaczone do zbierania olejów, substancji chemicznych lub prac konserwacyjnych. Większe zestawy są dostępne wraz z niedrogimi wkładami uzupełniającymi, a wiele innych zestawów zawiera wyposażenie ochronne, worki do utylizacji, pojemniki oraz taśmę do znakowania.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce