Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ekologiczna myjka MEWA BIO-CIRCLE

-- wtorek, 08 maj 2018

Urządzenie do mycia części MEWA BIO-CIRCLE stanowi uzupełnienie oferty w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA. Myjka oferowana jest do wynajęcia w systemie tzw. pełnej obsługi: po dostarczeniu urządzenia pracownik serwisu MEWA przeprowadza instruktaż, a w uzgodnionych z klientem okresach czasu urządzenie jest kompleksowo serwisowane (uzupełnianie płynu czyszczącego o zapachu świeżych jabłek, wymiana filtrów itp.). Części szybko zużywające się wymieniane są nieodpłatnie. W razie potrzeby uszkodzone części zostaną wymienione w ciągu 24 godzin.

MEWA BIO-CIRCLE jest urządzeniem do mycia części maszyn i podzespołów, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Zastosowany w myjce inhibitor korozji sprawia, że aluminium nie pokrywa się w trakcie czyszczenia nalotem, jak to ma miejsce w przypadku standardowych urządzeń do mycia metodą na zimno, gdzie roztwór czyszczący ulega wysyceniu, a to powoduje pogorszenie wydajności czyszczenia.

Myjka ma ergonomiczny kształt i jest bardzo stabilne. Myjka wykonana jest z tworzywa sztucznego (brak zjawiska korozji). Jest ona urządzeniem stacjonarnym, ale na życzenie klienta może być zaopatrzona w kółka. Myjka ma nośność 220 kg, można zatem w niej czyścić nawet duże, nieporęczne części. Ułatwia to również długi, giętki przewód, podłączony do pędzla oraz duża powierzchnia stołu roboczego - 880 x 580 mm (szer. x głęb.). Puste urządzenie waży 60 kg i mieści optymalnie do 100 l płynu czyszczącego, którego temperatura pracy wynosi 15-48 oC. Myjka posiada system wielokrotnego filtrowania. Zbiornik na płyn czyszczący posiada podwójne ścianki wykonane ze sztucznego tworzywa, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mobilna wersja myjki (MEWA BIO-CIRCLE Mini GT) jest standardowo zaopatrzona w kółka, co sprawia, iż urządzenie jest zwrotne i można je łatwo przemieszczać, a więc ustawiać tam, gdzie akurat jest ono najbardziej potrzebne. Pusta myjka waży tylko 40 kg i mieści 80 kg płynu czyszczącego (temperatura pracy: 15-48 oC). To małe, zwrotne urządzenie dysponuje powierzchnią roboczą o wymiarach 610 x 500 (szer. x głęb.) mm.

Przy pomocy myjki MEWA BIO-CIRCLE części maszyn można czyścić bez konieczności stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia, albowiem płyn czyszczący w ogóle nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych, tym samym nie stanowi on zagrożenia dla ludzkiej skóry. Zawiera natomiast naturalne mikroorganizmy, które powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów, przyczyniając się do długotrwałego efektu czyszczenia. Ponieważ płyn nie zawiera rozpuszczalników, nie istnieje więc zagrożenie pożarem i myjkę można bezpiecznie pozostawić na stanowisku pracy. Spełnia ona również wysokie wymagania określone w przepisach dotyczących stosowania tego typu urządzeń.

Strona firmy MEWA pod adresem.

Źródło materiału i zdjęć: MEWA


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce