Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Dobór smarownic jednopunktowych

-- wtorek, 14 październik 2008

Inne wady elektrochemicznych SPLs to czas powstawania ciśnienia i czas dozowania. Rozpoczęcie reakcji gazowej w elektrochemicznych SPL może zająć nawet dwa tygodnie do momentu uruchomienia tłoka. Istnieje również problem powstającego ciśnienia, chociaż typowo jest ono za niskie, aby spowodować wyrzucenie uszczelnień. Tego rodzaju SPLs mogą generować ciśnienie od 275,6 do 689 kPa, dlatego muszą być nadzorowane. Na koniec jednostki gazowe nie podlegają ponownemu napełnianiu i muszą być odpowiednio utylizowane, co może prowadzić do różnych problemów związanych z ochroną środowiska. Inaczej to wygląda w przypadku SPLs elektrochemicznych. Najbardziej atrakcyjną cechą tego rodzaju smarownic jest to, że ich wymiana może być włączona do planu konserwacji prewencyjnej. Niektóre rodzaje generatorów gazu działają przez określony czas. Na przykład, jeśli jest stosowany generator gazu trzymiesięczny, będzie on działał przez 3 miesiące, zanim się opróżni. Niektóre aktywatory działają nawet 12 miesięcy, takie produkty są doskonałe do zastosowań, gdzie użytkownik pragnie posmarować i zapomnieć o tej czynności.

SPLs elektromechaniczne są zasilane z baterii i są najlepszym rozwiązaniem technologicznym z prezentowanych produktów. Włączenie smarownicy powoduje natychmiastowe dozowanie, a większość jednostek ma możliwość ustawiania całkowitego czasu dozowania, często są to miesiące. Użytkownicy mają możliwość zmienić czas dozowania w trakcie samego cyklu dozowania, co stanowi, że są to najbardziej elastyczne rozwiązania ze wszystkich rodzajów SPLs.

Największą wadą tego rodzaju zespołów jest koszt, ponieważ wbudowane rozwiązania technologiczne podnoszą cenę w porównaniu z innymi rozwiązaniami SPL. Jednak urządzenia można wielokrotnie napełniać, co zapewnia potencjalne oszczędności na środku smarnym po kilku cyklach.

Zasadnicze znaczenie ma zaś to, że jednopunktowe smarownice stanowią bardzo pożyteczną niszę w technice smarowania maszyn. Przy coraz mniejszym zatrudnieniu personelu do obsługi i wzroście wymagań maszyn w zakresie smarowania na czas, SPL stanowi ważne dodatkowe rozwiązanie w dowolnym procesie produkcyjnym.  


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce