Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Dedykowane płyty komputerów przemysłowych

-- czwartek, 19 listopad 2015

Tomasz Napieralski, Account Manager w firmie Unisystem

Wystarczy podstawowa analiza polskiego rynku komputerów przemysłowych, aby dostrzec pewną prawidłowość. W architekturze płyt, obsługiwanych przez nie peryferiach, a nawet w umiejscowieniu komponentów na płycie została przyjęta pewna konwencja. W efekcie bardzo wielu producentów oferuje dokładnie te same płyty, różniące się od siebie tylko nieznacznie ceną.

Dodatkowo nie zawsze jest wyprowadzony na płycie ten zestaw peryferii, który jest potrzebny w projekcie – w ten sposób najczęściej otrzymujemy zbyt rozbudowaną funkcjonalność.

Z pozoru mała różnica często uniemożliwia użycie danej płyty w projekcie. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego nie możemy otrzymać od producenta dokładnie takiej płyty, jakiej potrzebujemy?

Rozwiązanie jest proste, potrzebujemy czegoś „szytego na miarę”. Niektórzy z producentów umożliwiają pełną lub częściową modyfikację płyty. Stawia ona przed użytkownikiem nieograniczone możliwości deweloperskie, pozwalając na otrzymanie produktu przeznaczonego do konkretnego projektu, a często również zdecydowanie tańszego niż standardowy. W ten sposób można czynnie współuczestniczyć w projekcie płyty przez zlecanie produkcji w fabryce producenta.


Podobne artykuły

Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce