Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czystość to podstawa

-- środa, 30 maj 2018

Czyste narzędzia oraz usuwane regularnie odpady ułatwiają efektywne działania na stanowisku pracy. Można o to zadbać, wykorzystując przyjazne dla środowiska naturalnego produkty i urządzenia.

Czyściwa bawełniane

Jednym z najczęściej chyba używanych elementów czyszczących są czyściwa, służące do usuwania zanieczyszczeń powstałych na powierzchni maszyn lub ich podzespołów. Optymalnym rozwiązaniem są tutaj bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku, jak na przykład MEWATEX, oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi: czyściwa są dostarczane i odbierane od klienta w ustalonych odstępach czasowych, prane i ponownie – już czyste- ponownie dostarczane są klientowi. Usługodawca przejmuje za użytkownika również wszelkie obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska.

Ekologiczne mycie zabrudzonych części

Uzupełnieniem czyściw jest myjka do części MEWA Bio-Circle. Służy ona do usuwania zanieczyszczeń z części maszyn i urządzeń, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Myjka jest urządzeniem ekologicznym, bowiem nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Rozkład biologiczny resztek tłuszczy, olejów czy smarów dokonywany jest przez naturalne mikroorganizmy. Bez problemu usuwają one również organiczne związki chemiczne. Szczególne dobrze myjka sprawdza się w usuwaniu tłuszczy, olejów, soli, smarów, wiórków i pyłu. Myjka oferowana jest głównie jako urządzenie MEWA BIO-CIRCLE Maxi stacjonarne o nośności 220 kg. Powierzchnia robocza urządzenia wynosi 880 x 580 mm. Urządzenie waży 60 kg i mieści do 100 l płynu czyszczącego. System filtrowania składa się z kilku filtrów, a skrzynka sterownicza odporna jest na zawilgocenie, powodowane zarówno kroplami, jak i rozpryskami. Zbiornik na płyn czyszczący ma podwójne ścianki, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mniejsza wersja myjki - MEWA BIO-CIRCLE Mini GT - jest mobilna. Urządzenie jest bardzo zwrotne. Może być ustawiane w każdym miejscu stanowiska pracy. Pusta myjka waży 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą o wymiarach 610 x 500 mm. Myjkę można wynająć, podobnie jak czyściwa. Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: 

Mata olejowa pozwala oszczędzić posadzkę

Zanieczyszczeń posadzki w warsztacie przez rozlane lub wyciekające płyny można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Chroni ona skutecznie przed zanieczyszczeniami olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami, smarami, ługami itp. Może być stosowana na powierzchniach o różnej wielkości, bowiem maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Zewnętrzna powierzchnia maty pozostaje stosunkowo sucha, podczas gdy specjalna włóknina równomiernie rozprowadza ciecz w jej wnętrzu maty. Mata waży 600 g i jest w stanie wchłonąć od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Podobnie jak czyściwa, oferowana jest w systemie pełnej usługi. Nasączona cieczami mata nie jest odpadem.

www.mewa-service.pl


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce