Ochrona środowiska dla inżynierów

To unikatowe kompendium wiedzy z zakresu TECHNOLOGII INŻYNIERSKIEJ OCHRONY ŚRODOWISKA, napisane przez grono wybitnych polskich naukowców zajmujących się różnymi aspektami tego zagadnienia.

W publikacji tej dokonano połączenia:

  • ZAGADNIEŃ PRAWNYCH, w tym: oceny oddziaływania na środowisko, zarządzania środowiskowego; jak i:
  • ZAGADNIEŃ TECHNICZNYCH: gospodarki odpadami, ochrony powietrza atmosferycznego, uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, ochrony powierzchni ziemi, jak i jej rekultywacji i remediacji, ochrony przed hałasem, jak i ochrony przed korozją.

Książka powinna się stać podstawowym opracowaniem w Polsce dotyczącym ochrony środowiska, od której specjaliści związani z tą problematyką będą rozpoczynać swoje dociekania i studia. Po ten podręcznik sięgną zapewne studenci uczelni wyższych, zarówno uniwersyteckich, jak i technicznych, w których programach nauczania omawiane są zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska.

Publikacja ujmuje całościowo problematykę INŻYNIERSKIEJ OCHRONY ŚRODOWISKA,
w tym m.in.:

    • technologii ochrony powietrza atmosferycznego,
    • ochrony gleby,
    • uzdatniania wód i oczyszczania ścieków,
    • ochrony przed hałasem czy korozją, a także:
    • prawa ochrony środowiska i zarządzania środowiskowego.

Książka ta, utrzymana w konwencji podręcznika akademickiego, polecana jest studentom kierunków technicznych, uniwersyteckich i rolniczych, związanych z ochroną i inżynierią środowiska, ale także wielu innych kierunków, których program obejmuje przedmioty związane z szeroko pojętą ochroną środowiska.

Stanowi atrakcyjną pozycję wydawniczą również dla szerokiego kręgu potencjalnych Czytelników – inżynierów, administracji publicznej, pracowników zakładów produkcyjnych i zainteresowanych nowoczesnymi technologiami ochrony środowiska.

Źródło: PWN