Nowy zakład podzespołów do transformatorów ABB w Polsce

    Firma ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, zainwestuje około 30 mln USD w budowę nowego zakładu produkującego podzespoły do transformatorów mocy oraz transformatorów rozdzielczych. Nowa jednostka produkcyjna powstanie w sąsiedztwie istniejących fabryk ABB w Łodzi. Budowa zakładu o powierzchni 10 000 m2 zostanie zakończona w połowie 2013 roku. Zatrudnienie w nim znajdzie 140 osób, włączając w to operatorów maszyn oraz personel wspierający, działający w obszarach logistyki, zakupów, jakości i inżynieringu.

    Inwestycja zwiększająca zaplecze produkcyjne ABB w Łodzi ma zaspokoić popyt na transformatory w Europie. – Nowy zakład w Łodzi będzie pełnił rolę dostawcy dla naszych fabryk transformatorów w regionie – powiedział Bernhard Jucker, Dyrektor Dywizji ABB Produkty Energetyki.

    W przyszłym roku, kiedy nowy zakład zostanie oddany do użytku, łączna liczba osób zatrudnionych w ABB w Łodzi wzrośnie do około 1000. To trzecia inwestycja ABB w Polsce w ostatnich latach, po budowie fabryk urządzeń energoelektroniki oraz silników elektrycznych, które znajdują się w Aleksandrowie Łódzkim.

    Grupa ABB zatrudnia około 145 tysięcy pracowników w około 100 krajach świata.