Nowy piec w ArcelorMittal Hamburg

    W hucie w Hamburgu otwarto nowy piec kadziowy, która ma poprawić jakość produkowanej tam stali. Inwestycja kosztowała 3,5 mln EUR.

    Piece kadziowe są stosowane m.in. do ustalania składu chemicznego, wprowadzania dodatków uszlachetniających i podgrzewania płynnej stali, w celu utrzymania jej w odpowiedniej temperaturze do czasu wlania jej do formy. Jedną z nowych technologii zastosowanych w Hamburgu jest wprowadzanie dodatków uszlachetniających w formie drutu.

    – Nowy piec kadziowy, w który zainwestowaliśmy 3,5 mln EUR w znacznym stopniu poprawi jakość naszej walcówki – zapowiada Lutz Bandusch, prezes ArcelorMittal Hamburg.

    W tamtejszej hucie produkowana jest m.in. stal dla motoryzacji, wymagająca dotrzymania wysokiej jakości. Huta w Hamburgu jest czwartym producentem drutu w Niemczech. Zastosowanie nowego pieca kadziowego pozwala na produkowanie drutu wymagającego najwyższej jakości i czystości. np. drutów stosowanych w produkcji osnowy opon, które ze względu na mały przekrój i dużą wytrzymałość są szczególnie czułe na wszelkie zanieczyszczenia.