Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

  W styczniu br. sześciu kolejnych inwestorów otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wśród nich inwestor z numerem pozwolenia „150” – spółka HTL-Strefa. Koncern ten jest światowym liderem w produkcji jednorazowych nakłuwaczy do pobierania krwi oraz nakłuwaczy personalnych do domowego użytku np. przez cukrzyków.

  Właścicielem spółki jest szwedzki fundusz inwestycyjny EQT Partners.

  HTL-Strefa uruchomi w ŁSSE za 40 mln zł nową linię technologiczną do produkcji igieł insulinowych. Projekt będzie realizowany w istniejącym zakładzie HTL w Ozorkowie. Inwestor zobowiązał się zatrudnić co najmniej 18 nowych pracowników. Koncern HTL otrzyma już trzecie zezwolenie w Strefie. Zainwestował w sumie 116 mln zł i stworzył w swoich zakładach w Ozorkowie i Łęczycy 950 miejsc pracy.

  Zezwolenia na działalność otrzymali również: Korona, ITG Solar, Liw Care Technology, Delia Cosmetics Distribution oraz Eurometal.

  Korona – jeden z największych w Europie producentów świec ozdobnych i zapachowych, za 25 mln zł rozbuduje swój zakład w Wieluniu. W związku z nową inwestycją spółka zatrudni co najmniej 90 nowych pracowników. Firma ITG Solar w Podstrefie Kleszczów wybuduje za 40 mln zł pierwszy w Polsce zakład produkcji płytek krzemowych do ogniw słonecznych. Zatrudnienie w nim znajdzie 76 osób. Eurometal na terenie Podstrefy Kleszczów za 81,35 mln zł wybuduje nowoczesną walcownię aluminium. Firma utworzy co najmniej 80 miejsc pracy. Łącznie nowi inwestorzy w Strefie zainwestują co najmniej 196,5 mln zł i stworzą ponad 300 miejsc pracy.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar 1182,2413 ha, położonych w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. W 42 podstrefach ŁSSE firmy wydały na inwestycje ok. 8 mld zł. Utworzono 25 tys. miejsc pracy.