Nowa mobilna aplikacja NSK

  Firma NSK stworzyła innowacyjną aplikację dla użytkowników urządzeń mobilnych. Pozwala ona szybko wyliczyć potencjalne oszczędności, jakie można uzyskać używając łożyska NSK w wybranych zastosowaniach.

  Nowa aplikacja jest częścią programu AIP (Added Value Programme). Został on stworzony w celu optymalizacji wydajności zakładów przemysłowych. Program łączy techniczną wiedzę ekspercką NSK z wiedzą przemysłową klientów. Wynikiem współpracy jest poprawa wydajności, zwiększenie niezawodności a w konsekwencji zwiększenie rentowności.

  Aplikacja została udostępniona w języku polskim dla systemów: Apple, Android i Windows w smartfonach, tabletach, komputerach PC i laptopach. Można ją bezpłatnie pobrać za pośrednictwem Apple Store , Google Play, Windows Store oraz strony internetowej NSK Europe (www.nskeurope.com).

  Funkcjonalność aplikacji pozwala m.in. na porównanie kosztów zakupu i instalacji łożysk, konserwacji oraz ich wymiany, a także wyliczenie kosztów przestojów wynikających ze stosowania łożysk innych producentów w porównaniu do łożysk NSK. Wszyscy inżynierowie sprzedaży firmy NSK zostali przeszkoleni w obsłudze aplikacji i są w stanie służyć klientom pomocą w zakresie generowania kalkulacji oszczędności kosztów.

  Precyzyjne wyliczenie najbardziej efektywnego rozwiązania dotyczącego łożysk nie jest proste. Bezpośrednie porównanie jednostkowych cen zakupu jest dosyć proste. Jednak najtańsze łożysko może wymagać znacznie dłuższej instalacji, czy dodatkowej konserwacji lub wręcz może ulegać przedwczesnym awariom, co w konsekwencji prowadzi do przestojów i dodatkowych kosztów związanych z jego wymianą. Korzystanie z łożysk o niskiej jakości wpływa również nieuchronnie na produktywność pozostałych części.

  – Łożyska odgrywają istotną rolę w wielu urządzeniach, a ich uszkodzenia niemal zawsze prowadzą do przestojów, a także mogą przyczyniać się do awarii innych komponentów, niejednokrotnie o wiele droższych. Dzięki odpowiedniej specyfikacji parametrów łożysk pracujących w sposób niezawodny uzyskujemy minimalizację kosztów konserwacji  i napraw.

  Podobnie z nieplanowanymi przestojami. Na swoim koncie mamy wiele przykładów sukcesów, w których poprzez rekomendację i instalację odpowiednich łożysk, uchroniliśmy naszych klientów przed utratą setek tysięcy funtów – wyjaśnia Tim Cains, Key Account Manager NSK Europe.