MAXIEM – MAXIEM do cięcia wodą

  Firma MAXIEM Waterjets zaprezentowała urządzenie amerykańskiej korporacji OMAX – MAXIEM do cięcia wodą – MAXIEM WaterJet. Może ono wyciąć każdy kształt z każdego materiału i grubości nawet powyżej 300 mm. Do tego urządzenie jest precyzyjne, szybkie i ekonomiczne.

  Efektem pracy twórców urządzenia jest m.in. stworzenie Intelli-TRAX – systemu trakcyjnego, opracowanego specjalnie do środowiska pracy waterjet. Urządzenia MAXIEM wyposażone są właśnie w ten innowacyjny system prowadnic.

  MAXIEM WaterJet tnie płaskie elementy ze wszystkich materiałów – metalu, plastiku, szkła, ceramiki, kamienia, kompozytów ze wzorców zapisanych w plików CAD i DXF. Materiały ultratwarde, odbłyskowe czy kruche nie stanowią żadnego problemu.

  MAXIEM to maszyny do cięcia strumieniem wodnym z obróbką ścierną. Każda ma stół X-Y z technologią napędu trakcyjnego Intelli-TRAX oraz zmotoryzowaną oś Z. Wysokociśnieniowa pompa o zmiennej prędkości jest dostępna w dwóch wersjach: 20 KM i 30 KM. Wszystkie maszyny MAXIEM są wyposażone w podstawowe oprogramowanie Intelli-MAX Basic z możliwością rozszerzenia wzbogaconej wersji oprogramowania OMAX.

  MAXIEM może operować nawet na niewielkich skrawkach kamienia, tzw. odpadach produkcyjnych. Oznacza to, że MAXIEM nieprzydatny gruz może zamienić w elementy mozaiki. Aktualnie dostępne są już wszystkie konfiguracje maszyn: MAXIEM 1515 ze stołem o rozmiarach 1,5×1,5 m, MAXIEM 1530 ze stołem o rozmiarach 1,5×3,0 m, MAXIEM 2030 ze stołem o rozmiarach 2×3 m, oraz MAXIEM 2040 ze stołem o rozmiarach 2×4 m.

  www.maxiem.pl