Lotos będzie miał wpływ na Lotos Kolej przez kilka lat po sprzedaży

  Lotos będzie miał przez kilka lat po sprzedaży Lotosu Kolej wpływ na to, co będzie się działo w tej spółce – poinformował na komisji sejmowej prezes spółki Paweł Olechnowicz.

  “Naszą intencją jest by Lotos Kolej rozwijał się jako druga pod względem wielkości firma transportująca towary na rynku polskim” – powiedział Olechnowicz.

  Dodał, że grupie zależy na dynamicznym rozwoju Lotos Kolej.

  “W pierwszym etapie po transakcji w przeciągu kilku lat będziemy mieć wpływ na to co będzie działo się w tej spółce” – poinformował.

  Na pytanie, czy analizowano połączenie Lotosu Kolej i firm transportowych należących do takich podmiotów jak Grupa Azoty czy KGHM, odpowiedział: “uznaliśmy, że próba stworzenia koalicji nie powiedzie się stąd idziemy ścieżką, jaką idziemy”.

  “Nie przeszkadza to jednak w dalszym procesie, przy dojrzałości partnerów, budować strukturę wzmocnioną” – powiedział Olechnowicz.

  Podczas październikowej konferencji prasowej wiceprezes Lotosu Mariusz Machajewski powiedział, że Lotos ma krótką listę chętnych do zakupu Lotosu Kolej.

  Wiceprezes informował wówczas, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy Lotos miałby pozostać akcjonariuszem sprzedawanej firmy kolejowej.

  Źródło: PAP