Loctite – Nowy klej dwuskładnikowy

    Loctite 3090 to nowy, dwuskładnikowy klej cyjanoakrylowy, który znacznie zwiększa zakres zastosowań klejów błyskawicznych. Oprócz tradycyjnych korzyści – uzyskiwania początkowej spoiny w ciągu kilku sekund, przejrzystego szwu, wysokiej wytrzymałości i łatwego dozowania – właściwości tego nowego produktu sprawiają, że cały naddatek kleju znajdujący się poza złączem utwardza się w ciągu dwóch do czterech minut, dzięki czemu nie ma konieczności zastosowania aktywatora po montażu.

    Poza tym klej ma doskonałe właściwości wypełniania większych szczelin. Nowy klej łączy dopasowane elementy w ciągu 20 sekund, a nawet w przypadku aplikacji ze szczeliną wynoszącą 3 mm – ich sklejenie zajmuje mniej niż 90 sekund.

    Loctite 3090, który nadaje się do stosowania na wielu różnych substratach, takich jak tworzywa sztuczne, guma, drewno, kamień, skóra, tkaniny czy też metal, ma wytrzymałość na ścinanie wynoszącą 20 N/mm2. Aplikacja kleju jest bardzo prosta – podwójna strzykawka zapewniającego nie tylko czystą aplikację, ale także nałożenie obu składników we właściwych proporcjach. Ponadto klej ma konsystencję żelu, co sprawia, że można go stosować do aplikacji pionowych i pułapowych. Do opakowania dołączonych jest 7 dysz mieszających.

    Nowy dwuskładnikowy klej cyjanoakrylowy ma szeroki zakres temperatur pracy – od minus 20°C do plus 80°C.

    www.loctite.pl