LNS prezentuje nowe rozwiązania na targach EMO, odpowiadając na wyzwania związane z zarządzaniem chłodziwem w obrabiarkach

Na wystawie EMO w Hanowerze LNS Group, światowy lider w zakresie systemów podawania prętów, filtracji powietrza, zarządzania chłodziwem oraz usuwania wiórów, zaprezentuje swoją nową linię produktów Chipblaster. Grupa LNS przejęła spółkę Chipblaster w październiku 2018 r. i dzięki temu wiodące w branży systemy zarządzania i podawania chłodziwa opracowane przez amerykańską firmę uzyskały bezpośredni dostęp do rynku europejskiego i globalnego, korzystając z sieci sprzedaży i serwisu LNS Group. Pierwszą okazją do zapoznania się z flagowymi produktami Chipblaster na europejskim rynku będzie wizyta na stoisku D16 w hali 17 na targach EMO odbywających się od 16 do 21 września.

Założona w 1994 r. w Pensylwanii (USA) firma Chipblaster Inc. to uznany na rynku, wiodący producent wysokociśnieniowych systemów podawania chłodziwa, chłodnic (chillerów) przemysłowych oraz systemów filtracji cyklonowej – dzięki czemu oferta firmy stanowi idealne uzupełnienie portfolio produktów i usług LNS Group. Zakres zintegrowanych akcesoriów do obrabiarek Chipblaster Inc. obejmuje wysokociśnieniowy system zarządzania chłodziwem Chipblaster, serię bardzo wydajnych chłodnic (chillerów) Chipchiller, serię skimmerów oleju (odolejaczy) Skimblaster usuwających niepożądany olej trampowy oraz wolnostojące lub modułowe systemy filtrów cyklonowych do filtracji cieczy (do 2 mikronów).

Komentując przejęcie, dyrektor generalny LNS Group, Gilbert Lile, mówi: „Chipblaster to rynkowy lider amerykańskiej branży wysokociśnieniowych systemów zarządzania chłodziwami i w naturalny sposób pasuje do naszego portfolio urządzeń peryferyjnych dla obrabiarek. W firmie LNS planujemy wykorzystać naszą globalną sieć handlową i serwisową do sprzedaży technologicznie zaawansowanych produktów Chipblaster na całym świecie. Wspólną cechą obu firm jest chęć pomocy producentom w optymalizacji działania ich obrabiarek w celu poprawy wydajności, produktywności i rentowności.”

Dzięki zatrudnieniu ponad 1000 pracowników, globalnej sieci sprzedaży i obsługi oraz dziewięciu zakładom produkcyjnym na trzech kontynentach, Grupa LNS wykorzystuje swoją obecność na całym świecie, aby prezentować na rynku niezliczone zalety sprawdzonej oferty produktów Chipblaster.

Kluczową okazją do przedstawienia korzyści dla sieci klientów LNS Group w Europie będzie wystawa EMO, na której zostanie zaprezentowana pełna gama innowacji LNS wraz z nowymi produktami Chipblaster. W całej ofercie produktów Chipblaster widoczna jest troska o korzyści dla producentów. Wysokociśnieniowe systemy zarządzania chłodziwem Chipblaster zapewniają automatycznie regulowaną objętość emulsji chłodząco-smarującej w celu poprawy wydajności obróbki, żywotności narzędzi, odprowadzania wiórów, efektywności pracy obrabiarki oraz zmniejszenia zużycia energii dzięki systemowi Automatic Variable Volume.

Dla bezkompromisowej kontroli środowiska pracy obrabiarki chłodnice Chipchiller zawierają wbudowaną pompę obiegową, obwody alarmowe filtra i sygnałów oraz kompletne śledzenie temperatury otoczenia. Stanowi to gwarancję utrzymania przez obrabiarki optymalnej temperatury pracy, co minimalizuje dryft termiczny i wpływ odchyleń temperatury, dzięki czemu maszyny zachowują oczekiwany poziom dokładności, niezależnie od warunków środowiska warsztatu.

System Skimblaster, łatwy do integracji z każdym zbiornikiem na zbędny olej lub z obrabiarką, może pracować w synergii z wysokociśnieniowym systemem podawania chłodziwa Chipblaster. Dzięki trzem głębokościom zbierania oleju, dwóm oddzielnym komorom na olej trampowy i zegarowi włączenia/wyłączenia, Skimblaster to idealne rozwiązanie do czyszczenia każdej obrabiarki.

Wszystkie linie produktów Grupy LNS nie tylko będą dostępne za pośrednictwem sieci sprzedaży LNS Group, ale ponadto integracja rozwiązań pozwoli firmie uzyskać rozbudowany efekt synergii pomiędzy rodzinami produktów. Nigdzie nie będzie to bardziej istotne niż w przypadku rozwoju przyszłych produktów. Zespoły z obu firm już blisko współpracują przy projektach badawczo-rozwojowych, przyszłych innowacjach produktowych i integracji produktów, aby rozszerzyć wiodącą w branży technologię, która jest już dostępna w Grupie LNS.

Zaletą współpracy z LNS Group jako partnerem w zakresie kompletnego zarządzania urządzeniami peryferyjnymi dla obrabiarek jest to, że już przy pojedynczym kontakcie z jednym z wysoko wykwalifikowanych pracowników LNS zostają zrealizowane wszystkie potrzeby produktowe klientów. Zespół LNS Group dostosowuje się do wszelkich wymagań klientów w zakresie urządzeń peryferyjnych dla obrabiarek – od doradztwa technicznego, rozwiązań i sprzedaży aż do serwisu i wsparcia technicznego. Firma LNS zaprasza do odwiedzenia stoiska (D16 w hali 17) na targach EMO, gdzie będzie można zapoznać się z poszerzonym portfolio produktów oraz całkowicie przeprojektowanym systemem podawania prętów.


Źródło: LNS