Kolejny zakład Faurecia ruszył pod Legnicą

  Na początku lipca br., odbyła się uroczysta inauguracja nowego zakładu Faurecia Legnica II w Gniewomierzu.

  Nowa fabryka jest związana z działalnością pionu odpowiedzialnego za wytwarzanie modułów wewnętrznych. W zakładzie produkowane są aluminiowe elementy dekoracyjne – listwy drzwiowe oraz ozdobne części konsol i desek rozdzielczych. Pierwszy obsługiwany projekt to 9 komponentów do Mercedesa E Klasy. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona seryjna produkcja komponentów do aut BMW (m. in. serii 3 i X1), a w dalszej kolejności m.in. do Mercedesa C Klasy.

  Zakład francuskiej grupy zlokalizowany jest w podstrefie Gniewomierz, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo na powierzchni 13 000 m2 zatrudnienie znajdzie 450 osób.

  Decyzja o budowie w Polsce, dziesiątego zakładu firmy, zapadła pod koniec zeszłego roku. W październiku 2012 r. położono kamień węgielny, a w kwietniu br. uruchomiono próbną produkcję.

  Faurecia w Polsce zatrudnia 6 333 pracowników (jednostki zlokalizowane są w Jelczu, Gorzowie, Grójcu, Legnicy i Wałbrzychu). Oprócz zakładów produkcyjnych firma posiada Centrum Badawczo – Rozwojowe oraz Centrum Usług Wspólnych obsługujące Europę Centralną.

  źródło: LSSE