Kolejny kontrakt Rafametu w Belgii

  Firma Rail Service Net z Belgii wybrała Rafamet na dostawcę dwusuportowej sterowanej numerycznie obrabiarki typu UFB 125 N. Gotowa maszyna trafi do klienta zimą 2013 roku.

  – Negocjacje z Belgami reprezentującymi tę firmę trwały blisko dwa i pół roku. To bardzo wymagający klient. Zanim doszło do podpisania zlecenia, zostaliśmy gruntownie sprawdzeni poprzez weryfikację naszej technologii, wydajności, niezawodności, czasu reagowania naszych służb serwisowych u użytkowników produkowanych przez nas tokarek kolejowych w Europie zachodniej- wylicza Andrzej Rustanowicz, dyrektor eksportu w Fabryce Obrabiarek Rafamet.

  Jak podkreśla, Rail Service Net to jedna z największych firm sektora prywatnego działająca na belgijskim rynku kolejowym.

  – Firma ta świadczy usługi dla kolei niemieckich, francuskich, holenderskich, luksemburskich i oczywiście belgijskich. Z uwagi na audyty jakościowe wykonywane przez przedstawicieli tych kolei w antwerpskiej siedzibie RSN mieliśmy szczególnie wysoko postawioną poprzeczkę – mówi Andrzej Rustanowicz.

  Tokarka typu UFB 125 N nie jest pierwszym produktem zakupionym przez Belgów. W Antwerpii pracują trzy rafametowskie maszyny i to w rożnych lokalizacjach, ta będzie czwarta.

  Kolejna obrabiarka znajduje się w zakładach SNCB (koleje belgijskie) w Brukseli, półtora kilometra od siedziby Unii Europejskiej. Następne w Liege i w Gandawie.

  – Bez wątpienia możemy powiedzieć, że Belgowie to jedni z najlepszych naszych klientów w Europie Zachodniej. Zaś samą Antwerpię śmiało możemy nazwać stolicą rafametowskich obrabiarek- przekonuje Andrzej Rustanowicz.

  Jednak obecne zamówienie na dostawę dwusuportowej sterowanej numerycznie tokarki typu UFB 125 N rożni się od poprzednich tokarek kolejowych pracujących w Belgii.

  – Przede wszystkim dlatego, że obrabiany tą tokarką zestaw kołowy napędzany jest w sposób cierny przez podwójny układ trzech rolek, dociskanych odpowiednio do każdego koła . Tego typu instalacje posiadamy obecnie jedynie w Chinach oraz Polsce. Natomiast na rynek Europy Zachodniej tego typu tokarka trafi pierwszy raz. Dlatego szczególnie cieszy nas to zwycięskie starcie w sercu Europy z całą naszą liczącą się na świecie konkurencją – przyznaje Anrzej Rustanowicz.

  Fabryka Obrabiarek Rafamet z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc.

  www.wnp.pl