Kolejny inwestor w Radomsku

    Manuli Hydraulics Manufacturing sp. z o.o. to kolejny inwestor w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podstrefie Radomsko spółka zbuduje nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 150 osób.

    Manuli Hydraulics Manufacturing sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Manuli Rubber Industries. Grupa kapitałowa ma swoje zakłady we Włoszech, Czechach, Chinach, Brazylii i jeden zakład w Mysłowicach na Śląsku. Inwestor na budowę nowego zakładu w Radomsku zamierza ponieść nakłady w wysokości 100 mln złotych. Wytwarzać w nim będzie maszyny i systemy hydrauliczne wysokociśnieniowe między innymi na potrzeby przemysłu naftowego i morskiego. W zakładzie będzie prowadzona również działalność badawczo-rozwojowa oraz logistyczna.

    Manuli Hydraulics Manufacturing to 9. inwestor, którzy zdecydował się na inwestycję w Radomsku. W sumie powstanie tam 1250 miejsc pracy, a nakłady wyniosą 615 mln złotych. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi spółkami, które zainteresowane są radomszczańską podstrefą.