Hyster świętuje skonstruowanie 1000. egzemplarza wózka Hyster ReachStacker

  W styczniu załoga holenderskiej fabryki NMHG świętowała ważne wydarzenie w swojej 63-letniej historii, jakim było skonstruowanie 1000. egzemplarza wózka ReachStacker firmy Hyster.

  – 1000. egzemplarz wózka ReachStacker jest wyjątkowy, ponieważ jest to jeden z pierwszych pojazdów kompatybilnych z normą Stage IV/Tier 4 final, jakie opuściły tę fabrykę – powiedział Lucien Robroek, wiceprezes grupy Big Trucks, NACCO Materials Handling Group (NMHG). – Projekt ten bazuje na naszej renomie w produkcji trwałych i wytrzymałych wózków.

  Hyster – wiodący innowator w konstrukcji ciężkich wózków – ogłasza, że jego najnowszy model umożliwia portom i terminalom uzyskanie nawet 25-procentowych oszczędności w zużyciu paliwa, w porównaniu do poprzednich modeli oraz modeli licznych konkurentów. 

  – Zoptymalizowaliśmy pojemność naszych silników oraz zastosowaliśmy technologie zapewniające korzystnie niskie emisje spalin odbiorcom na całym świecie – powiedział Lucien. 

  W styczniu przedstawiciele międzynarodowej prasy zostali zaproszeni do fabryki NMHG w holenderskim mieście Nijmegen na ceremonię przekazania kluczyków do 1000. wózka ReachStacker, którego odbiorcą była firma PCH Packing Center Hamburg Gmbh.  Był to jeden z trzech ReachStackerów RS46-36CH, które będą użytkowane przez PCH w porcie Hamburg do transportu i składowania kontenerów w 1, 2 i 3 rzędzie.

  ReachStacker firmy Hyster słynie z wiodącej w swojej klasie szybkości podnoszenia oraz zdolności wykonywania połączonego manewru podnoszenia i wysuwania wysięgnika podczas jazdy, jak również wyjątkowej niezawodności, zwłaszcza podczas pracy w trybie 24/7. Niewiarygodne osiągi nie tylko umożliwiają terminalom szybszy przeładunek kontenerów, spółka twierdzi, że pozwalają na zwiększenie oszczędności w ich obsłudze.

  Budowa 1000. egzemplarza wózka Hyster ReachStacker została uwieczniona już na starcie linii produkcyjnej, a firma Hyster udostępniła zdjęcia i filmy z kluczowych etapów produkcji w mediach społecznościowych https://twitter.com/hystereurope.

  – Ja i cały zespół, jesteśmy dumni z wprowadzenia 1000. egzemplarza wózka ReachStacker na linię produkcyjną – powiedział dyrektor produkcji, Peter van Sommeren, gdy Reachstacker rozpoczął swoją podróż po linii produkcyjnej tej otwartej w 1952 roku i wyróżnionej wieloma nagrodami fabryki.

  W czasie trwania spotkania prasowego, dziennikarze mieli okazję być świadkami procesu zarządzania przez jakość (TQC), który obejmuje całą linię produkcyjną i kończy się testami funkcjonalnymi każdego egzemplarza. Wyjątkowe standardy tego zakładu produkcyjnego zostały docenione w 2013 r., kiedy zdobył on nagrodę 4. Poziomu Doskonałości, przyznawaną przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością (ang. EFQM).

  Hyster będzie relacjonował losy 1000. egzemplarza wózka ReachStacker, kiedy rozpocznie swoją pracę w PCH w porcie w Hamburgu.  Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hyster.eu.