Sympozjum turbinowe
Międzynarodowe sympozjum „Światowe doświadczenia w eksploatacji turbin” odbędzie się 26 października br. w Pradze. Zaproszeni goście wygłoszą następujące referaty:
Konferencja Użytkowników Systemów B&R
W dniach 29.-30.09.2010 , w Pałacu Wojanów niedaleko Jeleniej Góry odbyła się V Konferencja Użytkowników Systemów B&R.
W jakie rozwiązania IT inwestuje i będzie inwestował polski przemysł?
Rozmowa z Marylą Pawlik, dyrektor ds. sprzedaży w BPSC S.A. Jakie tendencje dominowały na polskim rynku teleinformatycznym w 2015 r., na jakie rozwiązania informatyczne było...
Czteromilionowy silnik 1,3 Multijet z fabryki w Bielsku-Białej
Czteromilionowy egzemplarz silnika 1,3 Multijet euro 5 zjechał z taśmy produkcyjnej zakładu Fiat Powertrain w Bielsku-Białej - poinformował we wtorek Fiat Auto Poland (FAP). Produkcję tej jednostki rozpoczęto tam w 2003 r.
Castrol ogłasza odkrycie nowych zalet technologii Fluid TITANIUM, które umożliwiają odblokowanie maksymalnej mocy silnika
Castrol, jeden z wiodących światowych producentów środków smarnych, po latach badań, rozwoju i nowatorskich testów produktów, przedstawił dziś nowe zalety technologii Fluid TITANIUM. Castrol...
Transition Technologies tworzy oprogramowanie dla Hyundaia
Łódzkie centrum badawcze firmy informatycznej Transition Technologies będzie realizować wieloletni kontrakt z koreańskim koncernem motoryzacyjnym Hyundai Kia Motor Company. Informatycy stworzą oprogramowanie zarządzające długością funkcjonowania podzespołów koreańskich aut.
Systemy CMMS w Polsce
Systemy CMMS wyszły z powijaków i choć jeszcze nie są masowo stosowane, coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z ich wagi w procesie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wyposażane są w coraz większą liczbę modułów, które umożliwiają kompleksową obsługę newralgicznych procesów biznesowych zapewniających ciągłość produkcji czy działania firmy.
PMI dla Polski w lutym wyniósł 52,4 pkt
Wskaźnik PMI w lutym 2010 roku wyniósł 52,4 pkt wobec 51,0 pkt odnotowanych w styczniu - wynika z danych Markit przygotowanych dla HSBC.
Grupa Azoty chce wybudować fabrykę nawozów w Kenii
Kenia jest trzecim producentem róż na świecie, dlatego Grupa Azoty chce wykorzystać tamtejszy popyt na nawozy i wybudować w tym kraju fabrykę nawozów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
217,232FaniLubię
66,262ObserwującyObserwuj
23,791SubskrybującySubskrybuj

Featured

Most Popular

Latest reviews

Bipromet podpisze z ArcelorMittal umowę na dostawę elektrofiltrów za 37,5 mln...
Bipromet podpisał z ArcelorMittal Oddział Dąbrowa Górnicza list intencyjny, na podstawie którego firmy zobowiązały się do podpisania w ciągu 30 dni umowy o wartości 37,5 mln zł.
Jak korzystać z książek smarowania?
Jeśli zapytamy kierownika utrzymania ruchu, jak często są u niego w zakładzie smarowane maszyny, z dużym prawdopodobieństwem uzyskamy odpowiedź, że zgodnie z książką. Taka książka jest opracowywana na podstawie instrukcji obsługi, otrzymywanych przy zakupie nowego sprzętu. Smarowanie zgodnie z zaleceniami z książki – smarowanie zapobiegawcze – jest sposobem stosowanym od zarania rewolucji przemysłowej. Obecnie częstotliwość smarowania, bazująca jedynie na czasie, już nie wystarcza, ponieważ w rzeczywistości może być ona szkodliwa dla łożysk i innych ważnych części maszyn. Nie wszystkie łożyska wymagają smarowania zgodnie z ustalonym harmonogramem, a nawet jeśli tak, to potrzebna ilość środka smarnego może być mniejsza niż zalecają instrukcje. Użycie nadmiernej ilości smaru może być groźniejsze od niedostatecznego smarowania, jest to jeden z najczęściej spotykanych powodów uszkodzenia łożysk.
Bosch planuje zatrudnić ok. 12 000 pracowników na świecie
W bieżącym roku Bosch planuje zatrudnić na całym świecie około 12 000 osób z wyższym wykształceniem. Największe szanse na zatrudnienie mają inżynierowi kierunków takich,...

More News