Hempel inwestuje w Wielkopolsce

    W miejscowości Buk w Wielkopolsce odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesną fabrykę farb i lakierów firmy Hempel.

    Duński inwestor w czerwcu br. otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Całość inwestycji wartej 80 mln złotych zostanie zrealizowana do końca 2010 roku. Firma zobowiązała się też zatrudnić minimum 100 nowych pracowników.

    Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje od 1997 roku. Z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych. K-S SSE jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się polskich specjalnych stref ekonomicznych, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym.

    W okresie od stycznia do sierpnia bieżącego roku Strefa wydała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Łącznie nowi inwestorzy zadeklarowali nakłady o wartości na kwotę blisko 118 mln złotych oraz zatrudnienie przynajmniej 165 osób. Inwestycja firmy Hempel jest największą z tegorocznych nowych przedsięwzięć w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.