Hart Scientific – Kalibratory podczerwieni

    Firma Hart Scientific, należąca do Fluke Corporation, wprowadza na rynek precyzyjne kalibratory podczerwieni z serii 4180. Dwa nowe modele – 4180 oraz 4181, wykorzystują wzorce rozmiaru, które są rekomendowane przez producentów termometrów. Zastosowanie wyjątkowej technologii umożliwia początkującym użytkownikom dokonywanie wydajnych i wysoce dokładnych kalibracji termometrów w podczerwieni.

    Model 4180 pracuje w zakresie temperatur od –15°C do 120°C z dokładnością pomiaru radiometrycznego (bezkontaktowy pomiar w podczerwieni) na poziomie ±0,40°C. Model 4181, który dokonuje pomiarów w zakresie temperatur od 35°C do 500°C, cechuje dokładność pomiaru radiometrycznego na poziomie ±0,35°C.

    Seria 4180 to szybkie, przenośne i wysoce dokładne urządzenia pomiarowe. Kalibratory badają wiele aspektów związanych z jakością, np. emisyjność oraz rozmiar źródła, które są przeważnie pomijane przez inne urządzenia tej klasy. Cechy urządzenia, takie jak pomiar stabilności badanego obiektu, jego jednorodności, zastosowanie wzorców o średnicy 6 cali, identyfikowalna kalibracja radiometryczna oraz kompensacja pod kątem ustawień emisyjności promieniowania termometru poddanego testowaniu pozwalają przezwyciężyć większość typowych ograniczeń przyrządów tej klasy. Przyrząd wyposażono w przykładowe procedury kalibracji dla termometrów Fluke, dzięki czemu użytkownicy mogą poznać funkcje kalibratora bez konieczności przechodzenia wielu szkoleń.

    www.fluke.pl