EVER udoskonala technologię wykorzystującą superkondensator

    EVER sukcesywnie pracuje nad rozwojem technologii związanej z wykorzystywaniem superkondensatorów. Firma wzbogaca swoje portfolio o konwerter, który pozwoli na współpracę superkondensatora z różnymi modelami UPS-ów wykonanych w topologii on-line EVER. Będą to unikatowe rozwiązania na rynku zasilania gwarantowanego.

    Superkondensator służy do magazynowania energii elektrycznej. Charakteryzuje się dużą pojemnością, trwałością oraz możliwościami pracy w szerokim zakresie temperatur. Czas ładowania zwykłego akumulatora trwa kilka godzin, natomiast w przypadku superkondensatora proces ten zajmuje maksymalnie kilka minut. Superkondensatory są droższe niż akumulatory, niemniej ich zastosowanie w wielu przypadkach znajduje uzasadnienie. Szczególnie dotyczy to systemów zasilania zarówno podlegających losowym silnym wahaniom mocy obciążeń, jak i pracujących w szerokim zakresie zmian temperatury otoczenia oraz układów zasilania, w których występują częste krótkotrwałe zaniki napięcia sieciowego.

    Superekondensator jak do tej pory współpracował jedynie ze specjalnie skonstruowanym przez EVER zasilaczem awaryjnym UPS SINLINE EVOLUTION. Jednak już wkrótce to się zmieni, ponieważ Ever opracowuje konwerter umożliwiający współpracę modułu superkondensatorów z zasilaczem UPS on-line. Jest to uniwersalne urządzenie, które można podłączyć do różnych modeli UPS-ów firmy Ever. Producent informuje, iż w pierwszej kolejności będą w to rozwiązanie standardowo wyposażane zasilacze serii Powerline 3/3 skonstruowane w topologii VFI.

    Ever zaoferuje swoim klientom dwuczęściowe zabezpieczenie, bowiem do zasilaczy awaryjnych będzie można jednocześnie podłączyć moduł bateryjny i konwerter wraz z superkondensatorem ( rozwiązanie hybrydowe ) . To sprawi, że użytkownicy nie będą musieli obawiać się nawet częstych przerw w zasilaniu w energię elektryczną, a jednocześnie umożliwi znaczne wydłużenie żywotności zastosowanych akumulatorów.