Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Narzędzia wspierające przewidywanie awarii w energetyce i przemyśle

14 listopada 2018

NARZĘDZIA WSPIERAJĄCE PRZEWIDYWANIE AWARII W ENERGETYCE I PRZEMYŚLE

Sztuczna inteligencja wykorzystana w procesach przewidywania awarii
z wykorzystaniem rozwiązań IBM i standardów OPC

Warsztaty poświęcone są zagadnieniu przewidywania awarii maszyn i urządzeń w spółkach produkcyjnych, energetycznych oraz ciepłowniczych z uwzględnieniem problematyki integracji systemów automatyki przemysłowej z systemami IT.

Podczas warsztatów przedstawione zostaną innowacyjne technologie wpisujące się w Industry 4.0 i Predictive Maintenance 4.0. Czwarta rewolucja przemysłowa dopiero się rozpoczyna. Cyfryzacja produkcji jest obecnie niezbędna – stanowi główną drogę do zwiększenia wartości dodanej dla klientów oraz zachowania konkurencyjności na rynku.

Podczas konferencji chcemy przekonać uczestników, że przewidywanie awarii maszyn i urządzeń jest możliwe. Predykcja odbywa się w sposób stricte naukowy, oparty na modelach ekonometrycznych i twardych dowodach, z uwzględnieniem możliwości uczenia maszynowego.

Każda godzina przestoju może generować bardzo duże koszty. Korzystając z technologii kognitywnych IBM – połączenia sztucznej inteligencji (AI), przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), zaawansowanych analiz i innych technologii możliwe jest wyciąganie wniosków z danych. Na ich podstawie można podejmować decyzje dotyczące konserwacji maszyn i urządzeń oraz zwiększania ich wydajności.

Przedstawimy korzyści wynikające z realizacji projektów wspierających przewidywanie awarii w spółkach energetycznych i przemysłowych na świecie.

Podczas spotkania opowiemy o podstawowych założeniach standardu OPC, który umożliwia zewnętrznym systemom dostęp do informacji wysyłanych przez maszyny i urządzenia do systemów DCS, Scada, a następnie do serwerów OPC.

Warsztaty odbędą się 14 listopada w Warszawie w Hotelu Novotel Warszawa Centrum. Partnerem warsztatów jest IBM Polska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Ilość dostępnych miejsc: 35

Zgłoś swój udział

Details

Date:
14 listopada 2018
Website:
http://unima2000.pl/warsztaty2018-11-14/

Venue

Warszawa