EuroBLECH 2010: Branża technologii obróbki metalu przygotowuje się na rozwój

    W dniach 26-30 październik 2010, zostanie ponownie otwarta Międzynarodowa Wystawa Technologii Obróbki Metalu w niemieckim Hanowerze. Tegoroczna wystawa będzie się koncentrować na innowacyjnych technologiach obróbki metali w przyszłości. Wystawione zostaną zaawansowane procesy wytwarzania przystosowane do zmian w zapotrzebowaniu; systemy inteligentne energooszczędnego oświetlenia oraz produkcja przyjazna dla środowiska; nowe materiały oraz najnowsze trendy w pracach badawczo-rozwojowych.

    „Obecna sytuacja, okres odbudowy ekonomicznej, wymaga od każdej firmy ogromnej zdolności innowacyjnej. Po trudnym okresie ważne jest teraz, aby ustalić drogę na przyszłość poprzez wybór właściwego sprzętu,” wyjaśnia Nicola Hamann, Dyrektor Wystawy EuroBLECH, w imieniu organizatorów Mack Brooks Exhibitions. „Dla specjalistów branżowych z całego świata, EuroBLECH 2010 głosząc „Czas na innowację”, jest na pierwszym miejscu odnośnie zdobycia obszernej informacji na temat trendów oraz technologii innowacyjnej, czy znalezienia odpowiedniej maszyny lub dostosowanych do potrzeb rozwiązań”, mówi Nicola Hamann.

    Przy 1410 wystawcach z 42 krajów oraz 78.000 m2 obszaru wystawowego, tegoroczny EuroBLECH jest większy od wystawy z 2006r., bardzo udanego roku dla branży obróbki metali. „Pomimo, że tegoroczne dane liczbowe nie są równe rekordowej wystawie z 2008, obecny stan rezerwacji wskazuje, że branża technologii obróbki metali ma ponownie tendencję zwyżkową,” mówi Nicola Hamann.

    Zgodnie z tradycją, EuroBLECH należy do spotkań o silnym charakterze międzynarodowym w odniesieniu do liczby zwiedzających. Podczas ostatniej wystawy, 35% odwiedzających przyjechało do Hanoweru z zagranicy. Łącznie 69.400 odwiedzających z 98 krajów uczestniczyło w wystawie EuroBLECH 2008.