Elektrotechnika 2016 – relacja

  W dniach 27 – 29 stycznia w Warszawskim EXPO XXI odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2016. Równolegle z nimi zorganizowane zostały XXIV Targi ŚWIATŁO oraz VI Wystawa TELETECHNIKA.

  Targi ELEKTROTECHNIKA tradycyjnie skierowane były do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających instalację przewodów elektrycznych w nowoczesnych budynkach.

  TARGI ELEKTROTECHNIKA 2016 W LICZBACH:

  • około 400 wystawców polskich i zagranicznych

  • ponad 14 000 odwiedzających

  • 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej

  • 26% odwiedzających stanowili instalatorzy i elektrycy

  • 41% odwiedzających to producenci oraz dystrybutorzy produktów oświetleniowych i elektrycznych

  • 12% odwiedzających to przedstawiciele sklepów oraz hurtowni

  WYSTAWCY

  XIV Międzynarodowe Targi ELEKTROTECHNIKA zgromadziły wystawców z całego świata.

  Największym sektorem wystawowym Targów był sektor instalacji elektrycznych i osprzętu instalacyjnego, który zajmował 23% ekspozycji. Wystawcy pokazali także szeroki asortyment z zakresu automatyki oraz sieci niskiego i średniego napięcia. Dużo miejsca zajęła prezentacja innowacji w energetyce, systemów zasilających i sterujących oraz systemów oszczędności energii.

  Integralnym elementem Targów ELEKTROTECHNIKA 2016 były konferencje, szkolenia i warsztaty, w których wzięło udział blisko 2000 projektantów instalacji elektrycznych oraz wyższej kadry menadżerskiej odpowiedzialnej za nadzór, wykonawstwo, inwestycje oraz eksploatację instalacji w różnego typu obiektach. Cykl szkoleń co roku organizowany jest wspólnie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Dzięki targowo-szkoleniowej formule Targi ELEKTROTECHNIKA to najskuteczniejsza forma dotarcia do projektantów, inwestorów, osób odpowiedzialnych za modernizacje instalacji elektrycznych zasilających i rozdzielczych, systemów zabezpieczeń i monitoringu a także systemów teletechnicznych oraz okablowania strukturalnego

  Uczestnicy spotkań, dzięki takiej formule Targów, mieli możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

  Kolejna edycja Targów ELEKTROTECHNIKA odbędzie się w dniach 22 – 24 marca 2017 r.

  Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Targów można uzyskać na stronie internetowej targów www.elektroinstalacje.pl, kontakt: office@elektroinstalacje.pl