Elektroniczne przekaźniki przeciążeniowe: nowa seria ZEB dla prądów do 175A

Eaton rozszerzył serię elektronicznych przekaźników przeciążeniowych ZEB o serię aparatów dla prądów do 175A. Tak jak wcześniejsze urządzenia, nowe przekaźniki 175A zapewniają ochronę silnika o różnych charakterystykach rozruchowych ( klasa 10A, 10, 20 i 30). Dzięki szerokiemu zakresowi elektronicznej ochrony przed przeciążeniem o stosunku 5:1, nowa seria zastępuje kilka standardowych przekaźników bimetalowych. Typ ZEB…-GF elektronicznych przekaźników przeciążeniowych wyposażony jest w dodatkowe zintegrowane zabezpieczenie przed prądem ziemnozwarciowym (doziemieniem) i dlatego mogą być one stosowane jako zewnętrzne sumujące przekładniki prądowe bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Po wyzwoleniu spowodowanym przeciążeniem można je resetować ręcznie lub automatycznie. Oferują regulowaną czułość na utratę fazy i mogą być używane przy nierównomiernych obciążeniach. Dioda LED zapewnia wizualne ostrzeżenie przed zbliżającym się przeciążeniem.

Warianty serii 175A mogą być bezpośrednio montowane na stycznikach DILM80…DILM170 jak również na nowej serii DILM185A…DILM225A. Zaciski skrzynkowe od strony zasilania i od strony silnika wariantu ZEB…/KK sprawiają, że przekaźniki nadają się do uniwersalnego użytku w przypadku odrębnego montażu (montaż na metalowej płycie).

www.moeller.pl