Dwie fabryki aluminium Hydro w Polsce z certyfikacją ASI

Zakłady firmy Hydro w Chrzanowie i Trzciance spełniają wymagania świadectwa Performance Standard ASI – certyfikacji potwierdzającej odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej.

Certyfikacja przyznana przez Aluminium Stewardship Initiative (ASI) obejmuje procesy wyciskania i produkcji wyrobów aluminiowych w obydwu zakładach.
 Sukces, jaki zawdzięczamy zaangażowaniu pracowników obydwu fabryk, ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż przekłada się bezpośrednio na interes naszych klientów poszukujących nie tylko zrównoważonych materiałów w postaci aluminium, lecz także partnerów podzielających ich własne wartości biznesowe – mówi Mauro Spizzo, Wice Prezydent Regionu Wschodniego Hydro Extrusion odpowiedzialny za działalność firmy w Polsce.
Zakłady Hydro w Polsce zajmują się produkcją i sprzedażą wyciskanych profili aluminiowych, a także obróbką powierzchni oraz innymi procesami umożliwiającymi przekształcanie gotowych produktów w rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klientów z sektora transportu, motoryzacji oraz budownictwa ogólnego i inżynieryjnego.
Zakład produkcyjny w Chrzanowie zatrudnia około 250 osób, zaś załoga fabryki w Trzciance liczy obecnie około 700 pracowników. Firma Hydro łącznie zatrudnia w Polsce ponad 1400 osób.
Dobre wieści dla klientów
– Chciałbym serdecznie pogratulować naszemu zespołowi w Polsce świetnie wykonanego zadania. Zdecydowaliśmy się dostosować wszystkie wewnętrzne procesy do wymagań certyfikacji ASI, ponieważ prowadzenie biznesu w sposób uczciwy i zrównoważony stanowi jedną z kluczowych wartości naszej firmy – podkreśla Egil Hogna, Wiceprezes Hydro stojący na czele dywizji Extruded Solutions.
Extruded Solutions to największa dywizja biznesowa Hydro, zatrudniająca 22 000 pracowników w 40 krajach, która dostarcza dopasowane komponenty i rozwiązania bazujące na profilach aluminiowych dla wszystkich gałęzi przemysłu – od sektora motoryzacyjnego i transportu publicznego, poprzez branżę budowlano-konstrukcyjną, aż po przemysł elektroniczny, stoczniowy oraz branżę offshore.
Ten dział biznesowy firmy obsługuje ponad 30 tysięcy klientów na całym świecie.

Hydro