Dobre perspektywy rynku konstrukcji stalowych

    Rynek konstrukcji stalowych ma przed sobą dobry okres. Planowane są liczne inwestycje infrastrukturalne. Dystrybutorzy wyrobów stalowych liczą, że Euro 2012 spowoduje większe niż dotąd zapotrzebowanie.

    Zdaniem Roberta Wojdyny, prezesa zarządu Konsorcjum Stali SA rynek konstrukcji stalowych ma dobre perspektywy. Budownictwo infrastrukturalne ma szanse na utrzymanie wysokiego tempa wzrostu w najbliższych latach.

    Konsorcjum Stali liczy na uczestnictwo w realizacji projektów infrastrukturalnych. Spółka bierze udział w przetargach związanych z budową inwestycji kolejowych, dostarcza też konstrukcje na budowę barier drogowych.

    Według Tomasza Milasa, prezesa zarządu firmy TM Steel trzeci kwartał był raczej słaby jeśli chodzi o sprzedaż konstrukcji stalowych. Lipiec i sierpień były najgorszymi miesiącami. Od października widać jednak poprawę. Jak podkreśla T. Milas firma ma coraz więcej zamówień, w tym na konstrukcje budowlane.

    – To fakt, że rynek konstrukcji stalowych w mniejszym stopniu odczuł skutki kryzysu na rynku- mówi Jerzy Bernhard, prezes zarządu Stalprofilu SA. – Byłbym jednak sceptyczny co do optymistycznych prognoz. Według mnie najwięcej zarobią generalni wykonawcy na realizacji dużych projektów. W przypadku mniejszych firm nie liczyłbym na ogromne zyski. Tym bardziej, że rentowność mniejszych firm nie jest zbyt duża.