CytroBox

Połączenie maszyn z systemami IT otwiera nieskończony potencjał w zakresie poprawy ekonomii i intuicyjności procesu wulkanizacji.

To właśnie obszar, w którym znajduje zastosowanie nowy zasilacz hydrauliczny CytroBox firmy Bosch Rexroth. Dzięki swojej modułowej budowie oraz inteligentnej pracy, stanowi on nowe rozwiązanie
w średnim zakresie mocy, do 30 kW. Integrując technologię IoT, wytycza on drogę spójnego wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.
• Niewielkie rozmiary szafki sterowniczej
• Oszczędność energii na poziomie do 80%
• Monitorowanie warunków i analiza danych

CytroBox jest zasilaczem hydraulicznym średniej mocy, do 30 kW. Bieżące zużycie jest parametryzowane i optymalizowane odpowiednio za pomocą szafki sterowniczej. Wstępnie skonfigurowane sterowniki napędów pomp o zmiennej prędkości indywidualnie dostosowują zużycie energii. Dzięki temu, ruch jest wyłączany przy braku obciążenia lub podczas wulkanizacji opony, aby zaoszczędzić energię, a przy pełnym obciążeniu jest kontrolowany odpowiednio do wartości zadanej ciśnienia, w pętli ze sprzężeniem zwrotnym, z zachowaniem wysokiej dynamiki reagowania. To rozwiązanie zapewnia nawet 60% oszczędność energii w porównaniu do konwencjonalnych zasilaczy stosowanych w prasach do wulkanizacji. Wysoki poziom wydajności specjalnego bloku, produkowanego techniką druku 3D z rdzeniem piaskowym, również przyczynia się do zwiększenia wydajności obsługi. Dzięki addytywnej metodzie wytwarzania, blok ma nawet o 40% mniejsze wymiary i poprawioną charakterystykę kanałów przepływowych. Pozwoliło to usprawnić przepływ oleju, ograniczyć straty ciśnienia i zminimalizować obszary, w których mogą wystąpić nieszczelności, ponieważ wymagana jest mniejsza ilość korków gwintowych.

Inteligentne połączenie z systemem monitorowania warunków

Dzięki wyposażeniu w pakiet czujników oraz otwarte interfejsy, zasilacz hydrauliczny CytroBox jest gotowy do pracy z różnymi sieciami przemysłowymi. Zintegrowane czujniki połączone za pomocą przewodów dostarczają informacje o aktualnym stanie filtra, oleju lub napędu. Zgromadzone dane są następnie przetwarzane przez sterownik napędu.
Za pomocą interfejsu Open Core można je potem w sposób wygodny przetwarzać dalej i integrować z nowoczesnymi maszynami.