CoolStream T – sposób na wentylację, chłodzenie i odzysk ciepła w hali

CoolStream T

Lato znów było upalne i dało się we znaki, a jesień przyszła nagle i zrobiło się chłodno. CoolStream T to recepta na efektywne  chłodzenie latem oraz odzysk ciepła w chłodniejsze dni.

CoolStream T to zewnętrzna jednostka montowana na dachu przeznaczona do wentylacji i chłodzenia budynków, umożliwiająca odzysk ciepłego powietrza z przestrzeni podsufitowej.

Odświeżona i przeprojektowana wersja urządzenia  CoolStream T firmy Colt International zapewnia ciągłą filtrację zarówno powietrza zewnętrznego wykorzystywanego do wentylacji i chłodzenia budynku, jak i powietrza recyrkulacyjnego.
Latem, gdy temperatura wzrasta i sama wentylacja nie wystarcza, nawiewane powietrze jest schładzane w procesie chłodzenia adiabatycznego, co zapewnia komfortowe warunki wewnętrzne. Wykorzystana tu technologia chłodzenia ewaporacyjnego jest tania oraz ekologiczna. Czynnikiem chłodniczym jest zwykła woda kranowa, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla budżetu. Jesienią lub wiosną, gdy temperatura spada, CoolStream T umożliwia odzysk ciepłego powietrza, które po przefiltrowaniu redystrybuowane jest po hali, zapewniając komfortowe warunki pracy.

Budowa

Jednostka CoolStream T dostarczana jest w postaci w pełni zmontowanej. Urządzenie składa się z obudowy wykonanej z odpornego na korozję aluminium, komory mieszania, wentylatora EC (zgodnie z Rozporządzeniem UE nr 1253/2014 opartym na Dyrektywie ErP nr 2009/125/WE), wkładu desorpcyjnego o grubości 150 mm, systemu zasilania w wodę oraz filtrów (opcjonalnie). Podstawa ma teraz zintegrowany kołnierz dachowy, jest odporna na warunki atmosferyczne, doskonale dźwiękoszczelna i izolowana termicznie.

Panele boczne są doskonale zabezpieczone przed zniszczeniem, promieniowaniem słonecznym oraz opadami atmosferycznymi. System zasilania wodą jest szczelny i stale monitorowany. Zapobiega to rozwojowi mikroorganizmów, alg, pleśni i grzybów oraz odkładaniu się kamienia. System jest zgodny z normą VDI 6022.

Typy urządzeń

Jednostki CoolStream T dostępne są w 8 rozmiarach (4 z wentylatorami osiowymi i 4 z wentylatorami promieniowymi), które osiągają wydajność do 32 000m3/h.

Filtry

Filtry, które są zgodne z normą ISO16890, montowane są opcjonalnie.

Sterowanie

Sterowanie systemem odbywa się zdalnie za pomocą oprogramowania Colt Cortiva przez przeglądarkę internetową lub aplikację na smartfon lub tablet. System sterowania Cortiva:

  • jest prosty w obsłudze
  • umożliwia pełną kontrolę zużycia energii elektrycznej i wody
  • umożliwia płynną regulację pracy wentylatorów
  • umożliwia indywidualną konfigurację do 16 urządzeń
  • umożliwia dowolne łączenie pojedynczych urządzeń w grupy (do 7 grup)
  • pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej (nawet do 50% w stosunku do tradycyjnej klimatyzacji)

Szeroki wybór jednostek i możliwość różnorodnej konfiguracji wyposażenia pozwala na zaprojektowanie systemu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Więcej informacji o systemie wentylacji z funkcją chłodzenia adiabatycznego oraz urządzeniach CoolStream firmy Colt znajduje się na stronie www.coolstream.pl.

CoolStream T