Certyfikat dla Vanderlande – partnera firmy AMSORT

    Partner firmy AMSORT, firma Vanderlande Industries otrzymała Srebrny Certyfikat Cradle to Cradle dla przenośnika Blueveyor. Certyfikat Cradle to Cradle jest niezależnym programem certyfikacyjnym przygotowanym z myślą o materiałach i produktach, pod kątem ich wpływ na zdrowie człowieka i środowisko. Przyznanie certyfikatu ogłoszono podczas Międzynarodowej Konferencji Cradle to Cradle, która miała miejsce 24 i 25 maja w San Francisco w USA.

    Vanderlande Industries jest pierwszą firmą z branży dostarczającej rozwiązania z zakresu logistyki wewnętrznej, której  Cradle to Cradle Products Innovation Institute przyznał certyfikat Cradle to Cradle. Instytut jest organizacją non-profit, stworzoną przez Williama McDonough i Dr Michaela Braungart w celu administrowania i zarządzania programem certyfikacyjnym Cradle to Cradle.

    Przenośnik Blueveyor wykonany jest z nietoksycznych, nadających się do odzysku materiałów, które w łatwy sposób można wymontować i użyć ponownie. – Dzięki użyciu poliestrowych taśm,  w zamian za taśmy PVC wyeliminowane zostały główne zagrożenia, jakie może stanowić system bagażowy. Dzięki udanej kombinacji rozwiązań konstrukcyjnych i  automatyki, Blueveyor jest również lekki i bardzo energooszczędny – mówi  Gert Bossink, dyrektor działu Badań i Rozwoju firmy Vanderlande Industries. – Na Blueveyor warto zwrócić uwagę nie tyko pod kątem Cradle to Cradle, ale przede wszystkim ze względu na innowacyjny charakter tego rozwiązania i wysoką jakość. Ten nowy produkt Vanderlande ustanawia nowy standard dla całej branży.

    Certyfikat Cradle to Cradle jest programem wielowymiarowym, oceniającym produkt z punktu widzenia bezpieczeństwa dla ludzi, wpływu na środowisko naturalne, konstrukcji produktu, umożliwiającej ponowne wykorzystanie jego elementów oraz ekologicznie efektywnego procesu produkcyjnego. Program dostarcza wskazówek, mających pomóc przedsiębiorstwom wdrożyć zasady Cradle to Cradle, które sprowadzają się m.in. do korzystania z bezpiecznych materiałów, spełniających wymagania pod kątem późniejszego odzysku surowców, ponownego użycia niezmienionych elementów konstrukcyjnych w nowych produktach lub użycia elementów produktu jako materiału odżywczego dla organizmów żywych. Vanderlande od dłuższego czasu wdraża zasady C2C przy konstruowaniu oferowanych systemów sortujących i magazynowych.