Bosch Rexroth – Wyspy zaworowe “clean line” CL03

W czasie spotkań z konstruktorami maszyn z branży spożywczej często pojawia się pytanie jak sterować pracą siłowników w środowisku wilgotnym, powodującym przyspieszoną korozję? W jaki sposób uzyskać odporność na wysokie ciśnienie, temperaturę oraz skład chemiczny strumienia śródków myjących stosowanych do mycia maszyn spożywczych? W jaki sposób osiągnąć trwałość i wysoką niezawodność precyzyjnych zaworów rozdzielających, pracujących w tak trudnych warunkach w przemyśle spożywczym czy chemicznym? Ktoś powie, przecież to proste. Wystarczy umieścić zwykłe zawory w nierdzewnej szafie i podłączyć przewody pneumatyczne i elektryczne.

Jednak okazuje się, że w warunkach przemysłowych nie jest to takie proste. Pojawia się wtedy problem szczelności, temperatury i wentylacji.

Rozwiązaniem proponowanym przez firmę Bosch Rexroth jest wyspa zaworowa „clean line” CL03. Głównymi elementami sterującymi tej wyspy są zawory HF03 o bardzo dobrych parametrach przepływu, zabezpieczone szczelnymi osłonami przed wpływem czynników zewnętrznych, okablowane i połączone z płytami przyłączeniowymi, zwarte w zabudowie i gotowe do podłączenia do układu pneumatycznego i elektrycznego.

Przemysł spożywczy stawia bardzo wysokie wymagania produktom technicznym pracującym w urządzeniach mających kontakt z żywnością. Wszystkie te wymagania spełnia wyspa zaworowa CL03.

www.boschrexroth.pl