BASF otwiera centrum badawcze materiałów węglowych

  BASF i Instytut Badań Polimerów Maxa Plancka (Max Planck Institute for Polymer Research) otworzą w niemieckim Ludwigshafen centrum zajmujące się badaniami nad materiałami węglowymi.

  Łączna wartość inwestycji w nowe centrum to 10 mln euro. Jednak kwoty mogą być dużo większe, uzależnione jest to od liczby programów badawczych.

  W centrum zespół naukowców będzie poszukiwał nowych materiałów i badał możliwości wykorzystania już istniejących. Szczególną uwagę poświęci badaniom grafenu.

  BASF od czterech lata bada ten materiał. Zdaniem naukowców w wielu zastosowaniach grafen może zastąpić krzem. W 2010 roku za badania nad grafenem dwaj naukowcy otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

  BASF to największy koncern chemiczny na świecie. Firma intensywnie inwestuje w badania. Rocznie przeznacza na ten cel kilka miliardów euro.

  – Jesteśmy przekonani, że konsolidacja obu spółek umożliwi realizację strategii koncernu tj. wzmocnienie pozycji Bosch Termotechnika na polskim rynku oraz dalszy dynamiczny rozwój i pełne wykorzystanie potencjału rynku w czasach rosnącej konkurencji, podkreśla Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch sp. z o. o.