Banner Engineering – Wskaźniki świetlne LED

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty pięć nowych wskaźników EZ-LIGHT o wysokiej jasności zapewniających wyraźną i widoczną z dużej odległości sygnalizację. Urządzenia te są szczególnie dedykowane do pracy w oświetleniu słonecznym lub jasno oświetlonych pomieszczeniach. Podobnie jak cała seria, także pięć nowych urządzeń wykonanych jest w zaawansowanej technologii LED, która zapewnia dużą żywotność i niższe zużycie energii w porównaniu do oświetleń fluorescencyjnych lub żarówkowych.

Zakres zastosowań obejmuje następujące obszary:

  • Kontrola ruchu, bramy wjazdowe, myjnie samochodowe, doki przeładunkowe
  • Sygnalizacja w transporcie kolejowym, tranzytowym
  • Oczyszczanie i uzdatnianie wody
  • Urządzenia mobilne
  • Automatyka przemysłowa
  • Montaż – “put-to-light”, “pick-to-light”
  • Dźwigi
  • Magazynowanie/obróbka materialu

Wskaźnik K50 Beacon generuje wokół siebie światło o wysokim natężeniu, dzięki czemu jest ono widoczne nawet poprzez opary lub mgłę. Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w aplikacjach bram wjazdowych, kontroli ruchu, myjniach lub na parkingach. Istnieją również wykonania emitujące światło nie tylko wokół siebie, ale również w górę.

Smuklejsza niż tradycyjne kolumny świetlne, jednakże nie ustępująca im jasnością, kolumna TL50 Beacon może posiadać do czterech segmentów o różnych lub tych samych kolorach sygnalizacji. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką jasnością zapewniając pewne wskazania stanu zautomatyzowanych urządzeń. Dostępne są również wersje z sygnalizacją dźwiękową.

Ponadto w ofercie dostępne są jedno-, dwu- lub trzykolorowe kompaktowe wskaźniki serii Traffic Light zapewniające jasną sygnalizację widoczną nawet w świetle słonecznym. Przeznaczone są do instalacji wewnątrz lub na zewnątrz w aplikacjach zarządzania ruchem. W celu ukierunkowania sygnalizacji są dodatkowo wyposażone w specjalne osłony.

Kolejną nową serią są niewielkie, kompaktowe wskaźniki K50L Daylight Visible Indicators oferujące do trzech kolorów sygnalizacji. Ich jasne światło umożliwia ich instalacje w aplikacjach zewnętrznych, nawet w świetle słonecznym.

Ostatni z nowych produktów K80FL to wskaźnik wielokolorowy o jasnym, równomiernym oświetleniu. Duża, płaska powierzchnia umożliwia wyraźną sygnalizację, co jest kluczowe dla wielu aplikacji.

Cała seria EZ-LIGHT firmy Banner charakteryzuje się wytrzymałymi obudowami o neutralnym kolorze, co zapobiega pomyłkom w ocenie załączenia wskazywanego koloru/segmentu. Dostępne są rozwiązania o różnym zakresie napięcia zasilania. W ofercie można znaleźć również szerokie portfolio akcesoriów montażowych. Możliwe są również niestandardowe wykonania specjalne, np. wskaźnik 5-kolorowy, którego barwy wybierane są ze standardowej palety 9 kolorów.

Firma Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, wskaźników świetlnych, systemów do ochrony osób i maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli i produktów przystosowanych do sieci bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.