FASHION WEEK

Polscy naukowcy opracowali nowatorski szyfrator
Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej wraz z firmą WASKO opracowali prototyp urządzenia, dzięki któremu można skutecznie zabezpieczyć informacje przekazywane np. przez internet czy telefon. Szyfrator Narodowy, jak go nazwali twórcy, ma mieć dwie wersje - komercyjną i do zastosowań wojskowych. "Szyfrator jest zabezpieczony zarówno przed atakami fizycznymi, kryptograficznymi, jak i elektromagnetycznymi. Na razie urządzenie ma wielkość małego laptopa, ale będziemy pracować nad zmniejszeniem rozmiarów urządzenia" - powiedział PAP kierujący pracami zespołu kryptologów prof. Jerzy Gawinecki z Instytutu Matematyki i Kryptologii na Wydziale Cybernetyki WAT. W pracach brali tez udział inżynierowie z firmy WASKO, którzy odpowiadają za elektronikę i obudowę urządzenia.

GADGET WORLD

BEST Smartphones

We wrześniu ruszy nowa fabryka szyb samochodowych Pilkington
NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, na wrzesień zapowiada otwarcie nowej fabryki szyb samochodowych w Chmielowie.

DON'T MISS

POPULAR VIDEO

Jak kompleksowo poprawić produktywność zakładu?
Łożysko jest sercem maszyny wirnikowej – kondycja tego podstawowego elementu, działającego pomiędzy poruszającymi się częściami urządzenia, bardzo często odzwierciedla poprawność pracy maszyny. Problemy ruchowe, takie jak brak wyosiowania, niewyważenie, nieprawidłowe luzy czy nadmierne tarcie – wszystkie transmitowane są poprzez łożysko. Będąc w posiadaniu eksperckiej wiedzy na temat łożysk i łożyskowania maszyn, SKF ma unikalne możliwości stworzenia kompleksowego programu serwisowego dla maszyn wirnikowych. Dzięki temu jest w stanie połączyć optymalną dla wybranych maszyn lub linii produkcyjnych zakładu strategię utrzymania ruchu z kompetencjami ludzi (kompletując zespół z najlepszych fachowców własnych oraz niezbędnych dla konkretnego projektu specjalistów zewnętrznych) w celu poprowadzenia utrzymania ruchu maszyn w najbardziej efektywny ekonomicznie sposób.

HOLIDAY RECEPIES

EVEN MORE NEWS