ALMiG na Targach Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego “Katowice 2013”

  W dniach 10–13 września 2013 r. ALMiG Kompressoren Polska S.A, jako firma partnerska ELTRANS Sp. z o.o., brała udział w Międzynarodowych Targach Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2013”.

   

  – Na targach zaprezentowaliśmy rozwiązania w zakresie przygotowania koncepcji, zaprojektowania oraz budowy kompletnych obiektów sprężarkowych wraz z instalacjami sprężonego powietrza – mówi Tomasz Wrzesiński, Dyrektor Handlowy w ALMiG Kompressoren Polska S.A. – Nasza prezentacja obejmowała pełen zakres urządzeń do wytwarzania i uzdatniania sprężonego powietrza. Wiodącym prezentowanym typoszeregiem urządzeń do wytwarzania sprężonego powietrza były bezolejowe turbosprężarki ALMiG typ DYNAMIC. Na ich bazie przedstawiliśmy zrealizowaną w Polsce inwestycje w przemyśle górniczo-energetycznym, w ramach której wybudowano nowoczesną stację sprężonego powietrza o łącznej wydajności 36 000 m3 /h i zainstalowanej mocy 3,75 MW.

   

  W ciągu czterech dni targowych stoisko firmy ELTRANS Sp. z o.o. odwiedziło ponad 300 osób, w tym zarządy i przedstawiciele spółek węglowych: LW Bogdanka, JSW, KHW, KW.

   

  Zgodnie z informacjami otrzymanymi od organizatora, w targach uczestniczyło co najmniej 25 tys. osób. Na 20 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 400 wystawców z 15 krajów. Targi odwiedziły misje handlowe z Chin, Serbii, Argentyny, Wietnamu, Indii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Turcji, Iranu i Ghany.