350 000 000 sztuk Forda w ciągu 109 lat

    Ford Motor Company celebruje w tych dniach nie lada jubileusz produkcyjny. Z taśmy montażowej fabryki w Tajlandii zjechał ostatnio Ford numer 350 000 000 – to model Focus, który jest najlepiej sprzedającym się samochodem pierwszej połowy 2012 roku.

    Ford świętuje osiągnięcie historycznego kamienia milowego w swojej najnowszej fabryce w Rayong w Tajlandii, ok. 200 km na południowy-wschód od Bangkoku. Zakład Ford Tajlandia Manufacturing to kompleks obiektów wzniesionych kosztem 450 mln USD, otwarty w maju w celu produkcji nowego Focusa. Model ten jest produkowany w sumie w czterech krajach świata. FTM reprezentuje najnowsze globalne możliwości produkcyjne Forda, z wykorzystaniem nowych pras, elastycznych linii blacharskich i możliwości robotów, które pozwalają produkować do 6 różnych modeli jednocześnie.

    Niejako dla uczczenia jubileuszu produkcyjnego, model Focus w ciągu sześciu miesięcy roku został najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie (wg danych IHS Automotive). Ford Focus „sprzedał się” w pierwszym półroczu w ilości 489 616 szt. podczas gdy druga na liście Toyota Corolla – 462 187 szt.