24-bitowy moduł DAQ z izolacją galwaniczną

DT9826-4 i DT9826-8 to najnowsze moduły akwizycji danych opracowane przez firmę Data Translation, stanowiące tańszą wersję wprowadzonego wcześniej do sprzedaży 16-wejściowego modułu DT9826. Zapewniają izolację galwaniczną wejść do ±500 V, 24-bitową rozdzielczość i maksymalną szybkość próbkowania 41,6 kHz.

W każdym z kanałów znajduje się oddzielny przetwornik A/C delta-sigma. Produkowane są wersje open-frame przeznaczone do zabudowy przez użytkownika oraz wersje standardowe, zamykane w trwałych mechanicznie obudowach ze złączami BNC.

Oba nowe moduły poza liniami analogowymi zawierają po 8 wejść i wyjść cyfrowych, dwa 32-bitowe wejścia licznika/timera oraz wejście tachometryczne z możliwością wykorzystania np. do pomiaru prędkości obrotowej lub do pomiaru zależności fazowych między wejściem tachometrycznym i pobieraniem próbek przez przetwornik A/C.

W tym przypadku zapewniają rozdzielczość czasową 82 ns (0,005°) w zakresie prędkości obrotowych do 10 tys. rpm. Moduły DT9826-4/8 pobierają zasilanie z portu USB komputera, dzięki czemu nie wymagają zewnętrznego zasilacza. Są dostarczane w komplecie ze sterownikami dla systemów operacyjnych Windows 7 (wersja 32- i 64-bitowa), XP i Vista oraz z narzędziami programowymi dla LabVIEW i Matlab.

www.datatranslation.eu