Zarządzanie energią – podstawy

 

Lokalizacja: Warszawa

Cel

Określenie kluczowych procesów zarządzania energią. Korzyści dla Twojej firmy to wiedza, jak zaoszczędzić pieniądze poprzez poprawę efektywności energetycznej oraz wydajności i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz inne oddziaływania powiązane ze środowiskiem. Po zakończeniu szkolenia, uczestnik będzie potrafił / umiał :

  • Zrozumieć podstawowe zasady zarządzania energią
  • Wykonać szczegółowo Mapowanie zużycia energii w zakładzie
  • Zrozumieć najlepsze praktyki w celu zmniejszenia kosztów przy bardzo szybkim zwrocie z inwestycji

Grupa docelowa

  • Managerowie techniczni, specjaliści do spraw energii, doradcy energetyczni
  • Osoby odpowiedzialne za zarządzanie energią
  • Osoby, które w znacznym stopniu chciałyby obniżyć koszty energii wdrażając System Zarządzania Energią ISO 50001

Trener

Micha+é Parda

Michał Parda – Doświadczenie zdobywał początkowo w fabryce przetwórstwa drewna podczas wdrożenia i uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Dalszą część kariery związał z branżą automotive , gdzie oprócz wsparcia wdrożeń nowych linii zajmował się usprawnieniem procesu produkcyjnego. Jednocześnie realizował projekty angażujące personel około-produkcyjny, w tym służby utrzymania ruchu. Jest zagorzałym zwolennikiem poszukiwania i eliminacji wszelkich rodzajów marnotrawstw przy użyciu narzędzi Lean SixSigma w całym przedsiębiorstwie.

 

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie podczas studiów prowadzący badania na temat coachingu stosowanego w organizacjach pozarządowych. Doświadczenie trenerskie zdobywał pracując 4 lata w organizacjach pozarządowych w Polsce oraz na Słowenii, a także prowadząc szkolenia pracując dla firm szkoleniowych. Pracując w trzecim sektorze specjalizował się w promocji i pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Prowadził szkolenia i warsztaty w Polsce, Niemczech na Słowenii i Słowacji z zakresu umiejętności miękkich oraz na temat wykorzystania oprogramowania komputerowego w codziennej pracy. Pasjonuje się podróżami i realizuje swoją pasję odwiedzając rokrocznie 12 różnych państw.