Utrzymanie Ruchu – Procesy i Metody
Opis szkolenia
Szkolenie pomaga zrozumieć różne typy strategii utrzymania ruchu w przemyśle oraz metodykę postępowania, jaka jest stosowana przez działy UR. Dzięki temu jest to świetne szkolenie dla osób dopiero rozpoczynających swoją karierę w służbach utrzymania ruchu jak i tych, którzy chcą się dowiedzieć, jakie metody działania stosują najlepsze zakłady przemysłowe na świecie. Podczas szkolenia poza zapoznaniem się z modelem biznesowym przemysłowego utrzymania ruchu, pokazujemy również jak mierzyć wydajność utrzymania ruchu w swoim zakładzie oraz omawiamy dźwignie redukcji kosztów w utrzymaniu ruchu, co jest jednym z głównych oczekiwań wobec UR w obecnych czasach.
Program szkolenia
1.Strategia utrzymania ruchu
- Definicja / misja
- Normalizacja czynności utrzymania ruchu
- Utrzymanie ruchu dla systemu jakości
2.Model biznesowy utrzymania ruchu
- Model canvas dla UR
- Realizacja procesów oraz wsparcie utrzymania ruchu
- Wskaźniki skuteczności procesu UR. Karta wyników
3.Plan utrzymania ruchu
- Krytyczność maszyn
- Opracowanie planu utrzymania ruchu
- FMEA, RCM oraz wybór modelu planu UR
4.Przygotowanie i planowanie pracy działu Utrzymania Ruchu
- Zarządzanie częściami zamiennymi
- Przygotowanie pracy
- Planowanie pracy
5.Systemy informacyjne w UR
- Rola CMMS
- Dokumentacja techniczna, OPL
- Standardy wizualne
6.Poprawa wydajności utrzymania ruchu
- Ocena zasobów, pomiar wydajności, « make or buy »
- Metody analizowania problemów
- TPM oraz LEAN maintenance
Grupa docelowa
- Dyrektorzy techniczni odpowiedzialni za utrzymanie ruchu
- Mistrz / brygadzista działu UR
- Technicy utrzymania ruchu
- Szefowie produkcji zarządzający pracownikami UR
Forma szkolenia
- Szkolenie prowadzone w grupach 5-12 uczestników.
- Interakcja z każdym z uczestników i odpowiedź na ich pytania dotyczące tematu szkolenia
- W trakcie szkolenia prowadzone są ćwiczenia i elementy warsztatowe oraz omawiane studia przypadku pozwalające lepiej zrozumieć omawiane kwestie
- Podczas szkolenia jest również czas przeznaczony na wzajemne dzielenie się doświadczeniami między uczestnikami szkolenia z różnych zakładów przemysłowych
Czas trwania
- 1 dzień (8 godzin) – szkolenie on-line
- W czasie szkolenia dwie przerwy kawowe i jedna lunchowa (we własnym zakresie)
Dane kontaktowe
Michał Parda – Trener
Michał Parda – Doświadczenie zdobywał początkowo w fabryce przetwórstwa drewna podczas wdrożenia i uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Dalszą część kariery związał z branżą automotive, gdzie oprócz wsparcia wdrożeń nowych linii zajmował się usprawnieniem procesu produkcyjnego. Jednocześnie realizował projekty angażujące personel około-produkcyjny, w tym służby utrzymania ruchu. Jest zagorzałym zwolennikiem poszukiwania i eliminacji wszelkich rodzajów marnotrawstw przy użyciu narzędzi Lean SixSigma w całym przedsiębiorstwie.
Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie podczas studiów prowadzący badania na temat coachingu stosowanego w organizacjach pozarządowych. Doświadczenie trenerskie zdobywał pracując 4 lata w organizacjach pozarządowych w Polsce oraz na Słowenii, a także prowadząc szkolenia pracując dla firm szkoleniowych. Pracując w trzecim sektorze specjalizował się w promocji i pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Prowadził szkolenia i warsztaty w Polsce, Niemczech na Słowenii i Słowacji z zakresu umiejętności miękkich oraz na temat wykorzystania oprogramowania komputerowego w codziennej pracy. Pasjonuje się podróżami i realizuje swoją pasję odwiedzając rokrocznie 12 różnych państw.