Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przemysł 4.0 bez tajemnic - warsztaty ifmnovation

-- środa, 27 czerwiec 2018

Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie”.

W dniach 7-8 czerwca w Radziejowicach pod Warszawą odbyła się kolejna już edycja warsztatów ifm electronic, tym razem pod hasłem „ifmnovation!”. W tym roku głównym tematem spotkania był Przemysł 4.0. Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem to odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Doświadczenie inżynierów – cz. 1

Pierwszą częścią warsztatów był cykl wykładów i dyskusji branżowych, na których specjaliści z ifm electronic oraz naukowcy z Politechniki Śląskiej przybliżyli uczestnikom tematy, które są kluczowe dla skutecznej pracy inżynierów. O rewolucji przemysłowej, utrzymaniu ruchu, technologii 3D, a także automatyce procesowej opowiedzieli eksperci z wieloletnim doświadczeniem.

Wiedza w praktyce – cz. 2

Po krótkim wstępie teoretycznym przyszedł czas zmierzyć się z rzeczywistymi wyzwaniami, jakie stają przez inżynierami w codziennej pracy. Przy sześciu dedykowanych stanowiskach uczestnicy spotkania mieli okazję pracować na najnowszych sprzętach ifm electronic. Każdy z omówionych przez ekspertów tematów został przedstawiony również w praktyce, a biorący udział w warsztatach mieli okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Trendy a rzeczywistość

Już od kilku lat inżynierowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności na warsztatach organizowanych przez ifm electronic. To doskonała okazja, by wiedzę o najnowszych trendach w przemyśle wykorzystać w praktyce. Uczestnicy szkolą się w małych grupach, wypracowując rzeczywiste rozwiązania, mające zastosowanie na terenie zakładu produkcyjnego. Na większości wydarzeń warsztatowych omawia się bieżące nowości z zakresu technologii, jednak niewielu organizatorów umożliwia pracę na takim sprzęcie, jaki wykorzystywany jest w fabrykach w rzeczywistości. Celem dorocznych warsztatów śląskiego producenta jest właśnie przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej na realne działania i ich optymalizację w codziennej pracy.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, ifm electronic planuje organizację kolejnej edycji warsztatów w roku 2019. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto śledzić aktualności na dedykowanej stronie internetowej oraz oficjalnym profilu producenta na Faceboku.

Więcej informacji znajdziesz na www.ifm.com.pl, facebook.com/ifm.electronic.poland


Przeczytaj także

Zasilacze awaryjne UPS
Jak wybrać właściwą usługę konserwacji Niektóre firmy mogą oceniać incydenty związane z utratą ciągłości zasilania jako mniej katastrofalne, chociaż zawsze są one głęboko niepożądane.... więcej »
Sensory w obrabiarkach CNC
Ostatnie dekady rozwoju przemysłu to ogromny postęp w technologii – celem jest: większa dokładność, wydajność i niezawodność produkcji. Można to uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych... więcej »
Jakość energii elektrycznej
Zła jakość energii elektrycznej to ogromne koszty, zarówno po stronie odbiorcy, jak i dostawcy. Zagadnienie to nabiera szczególnego znaczenia, gdyż rośnie liczba i moc jednostkowa... więcej »
Cyfryzację w zakładach przemysłowych wstrzymuje opór pracowników i mała konkurencja
Dzięki technologiom przemysłu 4.0 efektywność fabryk rośnie kilkukrotnie szybciej niż w latach 90. Zdaniem ekspertów większość polskich firm utknęła jednak w poprzedniej epoce. Przykładem... więcej »
Obsługa techniczna wózków widłowych
Właściwie zaplanowany i wdrożony program utrzymania ruchu to czynnik wpływający na optymalizację czasu pracy floty i wzrost jej produktywności. W jaki sposób zwiększyć efektywność... więcej »
Mierniki wibracji
Monitorowanie parametrów stanu maszyny pozwala wcześnie zidentyfikować zmiany, które wskazują na rozwijającą się usterkę. To główny element programu konserwacji predykcyjnej. Jedną z najczęściej... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Automotive
2018-09-06 - 2018-09-07
Miejsce: Zakopane
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice

Katalog

Festo Sp. z o.o.
Festo Sp. z o.o.
Mszczonowska 7, Janki k/Warszawy
05-090 Raszyn
tel. +48 22 711 41 00

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce